Dailininkės VIOLETOS GASPARAITIS kūrybos darbų virtuali paroda

Violeta Gasparaitis gimė 1955 m. Vilniuje. 1981 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija)  ir įgijo dailininkės-keramikės specialybę. Tais pačiais metais išvyko gyventi į Leipcigą (Vokietija). Ten įsijungė į menininkų gretas, dalyvavo parodose.  Nuo 1984 m. eksponavo kūrinius Leipcigo meno galerijoje „Kunst der Zeit“. Rengė personalines parodas Vokietijoje: 1985 m. Altenburge ir Halėje, 1991 m. – Esene, 2015 m. – Leipcige. Yra sukūrusi 14 keramikos ir tapybos personalinių parodų užsienyje ir Lietuvoje.
1999 m. grįžo į Lietuvą ir įsijungė į Dusetų dailės galerijos menininkų gretas. Aktyviai dalyvauja krašto menininkų parodose, rengia tarptautinius kūrybos plenerus. 2014 m. surengė personalinę parodą Zarasų krašto muziejuje ir Dusetų dailės galerijoje. Kartu su vyru menininku Virgilijumi Gasparaitis įkūrė  Aukštaitijos menininkų susivienijimą. Surengė 5 tarptautinius plenerus Aukštaitijos dvaruose.  Šiuo metu menininkai gyvena ir kuria Dusetų krašte.
V. Gasparaitis kūrybos ir tematikos skalė labai plati – nuo keramikos iki didelio formato tapybos darbų. Dailininkė kuria autorine technika. Jos kūryboje itin aktualios žmogaus ir gamtos, ekologijos temos.