Dusetose pristatytas tarptautinis projektas „Dusetos – Lietuvos menininkų meka“


Birželio 19 d. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje įvyko susitikimas su Dusetų bendruomenės nariais, kurio metu buvo pristatytas rengiamas projektas dėl Dusetų miesto tvarkymo.  Susitikime kalbėjo projekto iniciatorius Dusetų dailės galerijos menininkas – stiklo dailininkas Remigijus Kriukas, projekto idėją pristatė Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas. Diskusijoje pasisakė Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka pirmininkė Aldona Žiliukienė, kitų bendruomenių, įstaigų nariai, menininkai.
Pagrindinės projekto mintys: padaryti Dusetas patrauklias vietiniams ir užsienio turistams, atnaujinant pagrindinę Vytauto gatvę ir Sartų pakrantę, pastoviai organizuojant renginius, mokymus. Pritraukti daugiau jaunimo, padidinti visų bendruomenės narių kultūrinio verslumo gebėjimus. Parinkti ir atverti viešąsias bei visuomenines erdves, o kartu su Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomene santalka ir privačias valdas (dirbtuves) menininkams bei lankytojams. Užtikrinti, kad didžioji dalis veiklų generuotų pajamas.

Projekto pareiškėjas: Asociacija Europos Judėjimas Lietuvoje.
Partneriai: Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka, Zarasų r. savivaldybė., Lærdalsøyri bendruomenė (Norvegija).