Dusetų menininkai – Kupiškyje

Dusetų dailės galerijos veikla yra įvairiapusiška. Svarbiausias galerijoje dirbančių žmonių tikslas – suburti Dusetų krašte gimusius, gyvenančius ir kuriančius dailininkus, fotografus, pristatyti jų kūrybą organizuojant parodas ne tik Dusetose, bet ir visoje Lietuvoje bei užsienyje. Rugsėjo 4 d. dusetiškiai svečiavosi labai jaukiame, puikiai tvarkome Kupiškio etnografijos muziejuje. Čia įvyko Dusetų dailės galerijos menininkų kūrybos darbų parodos pristatymas, į kurį susirinko pilnutėlė salė kupiškėnų. Atėjo seniai matyti bičiuliai, susidraugauta su naujais, sulaukta gėlių ir dovanų. Vyravo nepaprastai  šilta atmosfera ir tikrai ne veltui šio krašto himne dainuojama: „Kupiškėnai geri žmonės!“

Renginį atidarė Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė bei muziejininkė  Virginija Pakalniškienė. Pastaroji pristatė atvykusius menininkus – Violetą Gasparaitis, Romualdą Pučeką, Alvydą Stauską, Viliją Visockienę, kalbino juos, pateikdama įvairius klausimus. Dailininkai dalinosi mintimis apie savo kūrybą, kas inspiruoja vienas ar kitas temas, ryškiai matomas jų darbuose, iš kur semiamasi idėjų. Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius A. Stauskas plačiai pasakojo apie Dusetų dailės galerijos atsiradimą, augimą, jos menininkus ir rengiamas parodas.

Malonus sutapimas: Dusetos ir Adomynė, kurios bendruomenei vadovauja V. Pakalniškienė –  Mažosios kultūros sostinės 2019, jose šiais metais vykdoma ypatingai daug įdomių ir  įvairių projektų, čia verda kultūrinis gyvenimas, pritraukiantis vietos gyventojus bei svečius.

Susirinkusiems koncertavo Dusetų kultūros centro atlikėjai Margarita Simokaitytė, Eglė Kuzmienė ir Ramūnas Lisauskas. Jų profesionaliai atliekamos romantiškos dainos susilaukė daug skambių aplodismentų.

Kūrybiški žmonės visur ir visada randa daug bendrų temų – tad ir Kupiškio etnografijos muziejuje ilgai netilo šurmulys, žmonės smagiai bendravo, pasakojo apie savo veiklas, dalinosi įvairiomis patirtimis ir įžvalgomis, ką dar padaryti, kad kultūrinis laukas mūsų regione klestėtų ir pritrauktų kuo daugiau žmonių, aptartos tolesnio bendradarbiavimo gairės.

Parodos autoriai: Nomeda Saukienė, Violeta Gasparaitis, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Alvydas Stauskas, Žydrūnas Dainys, Liliana Žutautienė, Romualdas Pučekas, Eugenijus Raugas, Algirdas Gaižauskas, Normantė Ribokaitė, Vilija Visockienė.

Paroda vyks iki rugsėjo 30d.

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės