Fotomenininkei Normantei Ribokaitei – specialus prizas iš Japonijos

Jis ir mėnulis. 2019 m.

 

Japonijoje, seniausio pasaulyje tarptautinio fotografijos Tokijo salono (AJAPS) surengtame 80 – tame konkurse sulaukta net 9500 nuotraukų! Konkurse specialiais prizais apdovanojami trys autoriai iš Japonijos ir trys autoriai iš užsienio. Šiais metais tai Lietuvos, Turkijos ir Irano fotomenininkai. Iš viso lietuvių konkurse dalyvavo 7, trys iš jų apdovanoti aukso medaliais.
Tai didžiulį populiarumą turintis konkursas dėl savo prestiziškumo. Jame nėra dalyvavimo mokesčio – kelias atviras visiems. Todėl ypatingai džiugina, kad tame milžiniškame vaizdų sraute neprapuola lietuvių darbai, kuriems tenka konkuruoti su Azijos šalių fotografais. Mes neturime pribloškiančių gamtovaizdžių, egzotiškai atrodančių žmonių, įspūdingų megapolių. Bet turime stiprią lietuvišką fotomokyklą, kuri išugdo naujus talentus, gebančius ir mūsų kuklioje aplinkoje atrasti, pamatyti, sukurti. Tad ir šiemet, Velykų išvakarėse, sulaukta džiugios naujienos iš tolimosios Tekančios Saulės šalies – Dusetų dailės galerijos fotomenininkė Normantė Ribokaitė laimėjo specialų prizą, kurį sudaro aukso medalis, nuotrauka ant katalogo viršelio ir skaitmeninis fotoaparatas! Ankstesni aukso medaliai (2011 m., 2014 m. , 2016 m.) yra laimėti už serijos „Sartų žirgai“ nuotraukas, šiemet japonus sužavėjo autorės fantazijos kūrinys – meninė kompiuterinė manipuliacija „Jis ir Mėnulis“. Šios nuotraukos personažas užkariavo ne tik mėnulį – nuotrauka pakerėjo japonų širdis savo natūralumu, betarpiškumu ir subtiliu humoru. Originali nuotraukų serija „Jis ir mėnulis“ vertinama ir kituose pasauliniuose fotografijos konkursuose, laimi įvairius apdovanojimus.
2019 metais N. Ribokaitės apdovanojimų kolekcija 2019 metais pasipildė 98 medaliais, 117 kaspinėliai su diplomais, taip pat 10 ženkliukų kaip geriausiai parodos autorei. N. Ribokaitė – taip ir tarptautinių fotografijos parodų vertinimo komisijų narė ar pirmininkė  – 2019 m. virtualiu būdu ji vertino nuotraukas 8 komisijose įvairiose šalyse – Serbijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Juodkalnijoje, Lietuvoje, Kroatijoje, JAV: žiuri narė tarptautinėje  parodoje  „4th International Salon Reflections Serbia 2019“  Belgradas, Serbija; tarptautinėje parodoje „Magic Art Group “PhotoMAG 2019“ Derventa, Bosnija ir Hercegovina; žiuri narė tarptautinėje parodoje „PALANGA PHOTO SALON 2019“ Palanga, Lietuva;  tarptautiniame fotografijos festivalyje „Frame24 – Novi Sad 2019“ Novi Sad, Serbija;  tarptautiniame konkurse „MIRROR 2019“ (Photo club Reflex Montenegro. Co-organizers PhotoMAG & PC Olcinium);  tarptautinėje parodoje „PhotOlympic 2018“ Niujorkas, Amerika; žiuri pirmininkė tarptautinėje parodoje „Summer Sea Sun 2019“ Krk, Kroatija bei  tarptautinėje parodoje „BROOKLYN 2019“ Niujorkas, Amerika.
Linkime, kad naujasis Canon fotoaparatas nedulkėtų lentynoje, o padėtų įamžinti tas žavias akimirkas, kurias pastabi fotomenininkė įžvelgia tiek vaikščiodama gimtosiose Dusetose, tiek keliaudama. Jei šiemet dėl susiklosčiusios sudėtingos situacijos pasaulyje keliauti neteks – visuomet į jas galima leistis fantazijos pagalba!

Vilija Visockienė

https://www.photo-asahi.com/contest/2/653/result/804/