Mama, būk šalia!

„Kai pavasaris pradeda žaliai puošti medžius, pasirodo pirmieji gėlių žiedai, saulė vis ilgiau žvelgia į bundančią žemę, ateina gražiausia šio metų laiko šventė – Motinos diena“, – šiais žodžiais gimnazistė Akvilė Semionovaitė pradėjo patį šilčiausią, nuoširdžiausią koncertą, koks būna tik kartą metuose, nes jis skirtas brangiausiam žmogui, pagimdžiusiam ir užauginusiam – Mamai. Akvilei antrino Augustas Kuzma: „Švelnesnės už Tave nėra pasauly. / Kai vaikus paliečia Tavo ranka / Nurimsta vėjai, debesys sklaidos, / Perkūnai danguje nebesitranko“.

Pusantros valandos gegužės 4 d. Kultūros centro Dusetų dailės galerijos scenoje dainavo, grojo ir šoko vaikai savo mylimoms mamos, stebinčioms juos iš salės. Abiejose pusėse netrūko sunkiai slepiamo jaudulio ir pasididžiavimo, šypsenų ir besitvenkiančių akyse džiaugsmo ašarų. Pirmiausiai pamatėme Dusetų vaikų lopšelio – darželio „Sartukas“ vaikučių pasirodymą, kurie į sceną sugužėjo vorele lyg viščiukai, įsikibę į savo muzikos vadovės Sigitos Gudonienės rankas. Mažieji pašoko ir padainavo keletą dainelių, vadovei pritariant kanklėmis.
Pertraukėlėse tarp muzikinių pasirodymų K. Būgos gimnazijos moksleivės Elzė Pimpytė, Evelina Kundavičiūtė, Gustė Jarmalavičiūtė, Ema Grigaitė, Urtė Marcinkevičiūtė,  Markas Jarmalavičius vaidino mini spektaklyje, kurio metu buvo kalbama apie paauglystėje užklumpančias bendravimo problemas. Kai nusibosta mamų moralizavimas, pamokų ruošimas ir kiti privalomi darbai, vaikai ima svajoti apie ilgalaikes mamų atostogas… Paslaptingas balsas leido išsipildyti šiai merginų svajonei ir jos tampa laisvos nuo visų prievolių. Tačiau greitai džiaugsmas atslūgsta, supratus, kad dabar jos turi perimti visus mamų darbus namuose, kad niekas nebesidomi jų gyvenimu, nebėra bučinio prieš miegą, netgi tų nusibodusių patarimų pasiilgstama… Kaip ir visos pasakos, taip ir ši baigiasi laimingai – mamos grįžta ir namuose vėl įsivyrauja santarvė.  „Dažnai neįvertinam žmogaus, kai kasdien šalia. Nekreipiam dėmesio į jo rūpesčius, o gal džiaugsmus, nervina tie patys klausimai. O ar jūs kada paklausiate mamų: kaip tu jautiesi, gal tau padėti, ar viskas tau gerai. O svarbiausia, ar pasakote savo mamai: ,,mamyte, aš tave labai myliu.“  Nuo šiol kartokite šiuos žodžius, tai geriausia dovana mamai“. Paslaptingas balsas, nuskambėjęs tamsoje – tai vidinis mūsų sielos balsas, įsiklausykime į jį dažniau, kol dar turime šalia savo Mamą…

Koncerto metu klausėmės Juozo Švedo paruoštų akordeonistų Roberto Alaunės, Adomo Dainio, Igno Bulotos. Fortepijonu  skambino Meda Kazlaitė (vad. Rita Vingilytė) ir Goda Sokolovaitė (vad. Regina Gadliauskienė). Dainavo Uršulė Krikščionaitytė, Austėja Dimitrijeva, Gabija Malažinskaitė, Goda Kazlaitė, Urtė Marcinkevičiūtė, Augustas Kuzma, bei penktokų ansamblis, kuriuos parengė vad. Eglė Kuzmienė, o Dusetų meno mokyklos choristus – vad. Dalia Deinienė.

Gražia koncerto staigmena tapo pradinukų brolio ir sesers Ronedos ir Raigardo Jegorovų uždegantis pasirodymas. Sportinių šokių jie mokosi Utenoje. Šeimyninių duetų Margaritos Simokaitytės su dukrele Saule ir Eglės Kuzmienės su sūnumi Augustu atlikta daina „Eik, vaike, eik…“ simboliškai užbaigė koncertą, po kurio vaikai pasveikino savo mamytes ir įsiamžino bendroje nuotraukoje ilgai atminčiai.

Nuoširdus ačiū visiems atlikėjams, jų vadovams, lituanistei Dainorai Biliūnaitei už šventės scenarijų, renginių režisierei Margaritai Simokaitytei ir dailės mokytojai Svetlanai Raugienei už scenografiją, Dusetų kultūros centro kolektyvui.

Vilija Visockienė

Nuotr. Alvydo Stausko