Mamyčių šventė Antalieptėje

Tradicinis koncertas Motinos dienai šiemet Antalieptėje buvo neįprastas: besirenkančius žiūrovus intrigavo ant scenos išdėliotos dekoracijos ir palanges papuošę mūsų kraštietės tautodailininkės Astos Barzdienės darbeliai. Jie džiugino ne tik akis, bet galėjo tapti nuoširdžia dovana kiekvienai mamai – darbelius buvo galima įsigyti čia pat už simbolinę auką.

Kam buvo reikalingos dekoracijos? Antalieptiškei meno vadovei Loretai Alaunienei pavyko suburti jaunųjų aktorių grupę ir šventei paruošti Juozo Geniušo vieno veiksmo pjesę „Jonuko liga“. Pagrindinį Jonuko vaidmenį atliko Dominykas Kublickas, o jam talkino Robertas Alaunė (Šimukas), Deimantė Sinicaitė, Augūna Barkauskaitė, Almantas Girčys, Akvilė Girčytė ir Orinta Ananeva.

Visus susirinkusius nudžiugino koncerto muzikinėje dalyje dalyvavę jaunieji Antalieptės talentai. Nors jų muzikinis kelias tik prasideda, bet noro koncertuoti galėtų pavydėti didžiausios žvaigždės! Šių talentingų vaikų kalvė – Dusetų meno mokykla ir jos pedagogai: akordeonais grojo mokytojo Juozo Švedo auklėtiniai Paulius Kolesnikovas ir Robertas Alaunė, pianinu skambino Gabija Steponavičiūtė ir Augūna Barkauskaitė, kurias moko mokytojos Gražina Baranauskienė ir Danutė Danušienė.

O kaip gražiai skambėjo Antalieptės moterų ansamblio dainos! Nuo ansambliečių spinduliuojamo grožio, motiniško švelnumo ir šypsenų žiūrovai tiesiog negalėjo atitraukti akių! Jų vadovė Loreta Alaunienė kasmet sveikindama moteris saviveiklininkes gražiausios pavasario šventės Motinos dienos proga vis pasiguodžia, kad jos meile dalinasi su kultūra. Dainininkės savo vadovei taip pat atsidėkojo nuoširdumu – tad beliko džiaugtis tokiu glaudžiu ir betarpišku kūrybingo kolektyvo bei jų vadovės bendradarbiavimu!

Koncerto metu buvo ir sveikinimų: padėkota garbingą jubiliejinį gimtadienį švenčiančiam ilgamečiui, vienam iš aktyviausių kultūrinės veiklos dalyvių antalieptiškiui Algirdui Izidoriui Čiegiui, bibliotekininkėms Janinai Mieželienei, Benediktai Kupinskienei ir Reginai Kuliešienei. Visas renginyje dalyvavusias mamas pasveikino Antalieptės kaimo bendruomenė, už triūsą ir gražiai parengtą programą bendruomenės pirmininkė Austėja Raugaitė dėkojo Kultūros Motinai Loretai Alaunienei, o jos pagalbininkai Eitvydas Vanagas ir Karolis Sinica visoms mamoms įteikė gėlių. Už jas nuoširdžiai dėkojame Irenai Eitminavičienei, leidusiai jų prisiskinti mamytės Danguolės Žilėnienės gėlyne Antalieptėje.

Geriems darbams visada pakanka vietos po saule! Kaimynės geranoriškai atiduotos pavasario gėlės subūrė bendruomenės aktyvą pasveikinti renginyje dalyvavusias mamas, programos rengėjų triūsas pateisino visų žiūrovų lūkesčius, todėl tik valandėlei atitrūkę nuo kasdienės buities rūpesčių stebėję koncertą, dalyvavę jo programoje ir rengę jį gavo gerų emocijų bei džiaugsmo pliūpsnį, kuris dar ilgai gyvens prisiminimuose…

Seniūnaitė Olga Raugienė