Menininko Šlipo improvizacijos dailėje ir muzikoje

Balandžio 7 d. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje vyko du gražūs renginiai. Pirmiausiai išskirtinio nemokamo koncerto metu klausėmės fortepijonu grojančios pianistės Kristinos Yorgovos (Bulgarija/Didžioji Britanija). Ji yra Karališkosios Škotijos konservatorijos magistrantė, studijuojanti profesoriaus Petro Geniušo klasėje, daugelio tarptautinių konkursų laureatė, nugalėtoja. Klasikos gerbėjai buvo sužavėti tiek jaunos pianistės virtuoziškumu, tiek puikiais J.S. Bacho, C.Debussy, A.Scriabino, S.Vainiūno kūriniais.

Po koncerto Dusetų dailės galerijoje buvo atidaryta dailės paroda, sudaryta iš dviejų dalių – vienoje salėje eksponuojami menininko Artūro Šlipavičiaus tapybos paveikslai, kitose tarptautinės meno bienalės „Adam –Eva 2018“ dalyvių kūryba. „Šios meno bienalės tema buvo paskelbta prieš metus. Lietuvoje tokio pobūdžio bienalė organizuojama pirmą kartą. Temą ir menininkus pasirinko parodos kuratorius ir menininkas Šlipas. Mintis suorganizuoti tarptautinę meno bienalę gimė dalyvaujant tarptautiniuose simpoziumuose. Visi parodoje dalyvaujantys menininkai labai skirtingi ir unikalūs. Belgų menininkas I.Tichin Belgijoje yra lyginamas su garsiuoju Gruzinų menininku Pirosmani. Pripažintas ir žinomas meistras iš Indijos S. Rath – siurrealizmo atstovas. A. Pogrebnoy iš Ukrainos – ikonų meistras, turintis Ukrainos kunigų asociacijos palaiminimą ir meno sertifikatą tokiai kūrybai. Rusijos meną atstovauja garsus teatro menininkas ir skulptorius V. Martirosov. Jis parodai sukūrė specialią kinetinio meno skulptūrą. Italų menininkas skulptorius I. Ital sukūrė šiuolaikinio meno modernią skulptūrą „Adam-Eva 2018“. Lietuvos meną atstovauja tapyba (Šlipas, R. Šlipavičius), fotografija (D. Labutis) ir vitražas (R. Šlipavičius). Parodoje eksponuojamas Šlipo paveikslas „Altorius“ (tapyba, aliejus, auksas) 2017 m. pripažintas garsiausiu XXI amžiaus paveikslu ir išrinktas į XXI Word art master book“ – rašoma anotacijoje. Kodėl Adomas ir Ieva? Šlipas sako, kad jam nepatinka populiaraus mito banalus, net primityvus aiškinimas, jis norėjo, kad menininkai į šią temą pažvelgtų įvairiapusiškiau, šviežiau. Kaip jiems tai pavyko – galima pamatyti šioje parodoje, kurioje netrūksta nei gilių pamąstymų, nei alegorijų, nei ironijos.

Kita parodos dalis skirta paties Artūro Šlipavičiaus, labiau žinomo Šlipo vardu, kūrybai. Šio įvairiapusio kūrėjo nors kiek besidominčiam menais žmogui pristatinėti nereikia – nestygstantis savo kailyje, jaunatviškas tapytojas, muzikantas visuomet pilnas nestandartinių idėjų ir visuomet kelyje – tiek kūrybiniame, tiek gyvenimiškame. Tarptautiniai laimėjimai prestižinėse meno mugėse Niujorke, bienalės Florencijoje, Palerme ir Barselonoje, pasaulinė paroda Luvre – tai tik keletas skambesnių vietų menininko klajonėse aplink pasaulį. Į Dusetas kūrėją atlydėjo jo gyvenimo mūza žmona Ara. Parodos atidaryme dalyvavęs Zarasų rajono vicemeras Arnoldas Abramavičius džiaugėsi tokia įvairia, nestandartine paroda, o Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas pakvietė gausiai susirinkusius žiūrovus atvykti ir į grupės „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ koncertą Dusetose balandžio 28 d. Vienas iš grupės įkūrėjų Šlipas pažadėjo, kad koncertas bus spalvingas, triukšmingas ir stiprus. Paroda taipogi dar veiks, tad meno dozė bus dinamitinė!

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės