Tautinių dainų ir šokių festivalis Dusetose

Lapai jau nukritę, gatvės ištuštėjusios, tamsuma akyse, o širdyse – laukimas. Balto sniego, kalėdinių stebuklų, didžiojo metų virsmo… Kad nebūtų nuobodu ir liūdna laukti, lapkričio 23 d. Dusetose įvyko muzikinis festivalis, kurio organizatoriai – Dusetų ir Visagino kultūros centrai. Pas mus, Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje, svečiavosi per 70 atlikėjų iš Visagino, viso net devyni kolektyvai! Dvi valandos smagių liaudiškų šokių ir skambių dainų neprailgo – žmonės negailėjo aplodismentų artistams, dovanojusiems tiek daug  šilumos, gerų emocijų ir spalvų šiuo tamsiuoju metų laikotarpiu.

Koncerto pabaigoje Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas visaginiečiams įteikė Zarasų rajono mero Nikolajaus Gusevo padėką, taip pat įteiktos padėkos ir gėlės visiems kolektyvų vadovams. Neabejojame, kad dar ne kartą susitiksime, kultūriniai mainai ir toliau vyks tarp mūsų miestų.

Ypatingai gera, kai renginiai sulaukia žiūrovų atsiliepimų. Štai tokį gražų komentarą socialiniame tinkle parašė žiūrovė Gintarė Laurikėnienė: „Šiandien, važiuodami pro ištuštėjusius rudens laukus, užsukom į Dusetas. Užmačiau skelbimą, kad čia vyks tautinių šokių ir dainų festivalis, kurį organizuoja Visagino kultūros centras. Kaip puiku! Suskaičiavau – šešių tautų folkloro kolektyvų pasirodymai bus. Nuostabu, kokia įvairovė viename koncerte. Tikrai fantastinis koncertas. Uch, kaip man patinka folklorinė muzika! Jau vien tautiniai kostiumai kiekvienos šalies kokio gražumo. O dainos, šokiai… Su baltarusiais keliavau vakarėjančiais kaimo toliais, su ukrainiečiais grožėjausi lygumų ir upių vėjų aidais, rusai užliejo nuotaikinga melodija. Totoriai nustebino puošniais kostiumais ir linksmomis melodijomis, kurios man priminė rytų pasaką. Spindintys lenkų aprėdai ir dainos tikrai čiupo „za serdečku“. Latvių liaudies šokis parvedė link Lietuvos ir lietuviška muzika apgaubė jaukia savastim. Visagino mieste gyvena virš 20 tautybių žmonių. Kaip gražu, kad jie išlaikė savo kultūros tradicijas. Kaip gera gėrėtis tuo, kas atsinešta ir to krašto protėvių, kas daro kiekvieną savo tautos atstovais. „Dainos atveria poezijos formą, beveik neturinčią lygių senoviniu originalumu. Žmonės, kurie jas rašė ir dainavo, turėjo būti ypatingi. Juk sugebėjo giliai ir tiesiogiai pajusti miškus, srovenančius upelius, mergaičių veidus ir dangaus spalvas. Liaudies dainos kalba apie saulę su grakščiu draugiškumu ir džiaugsmu be jokių ceremonijų. Mūsų laikmečiu tokie tiesioginiai džiaugsmai tampa reti, baigiame pamiršti, kad kadaise žemėje gyveno džiaugsmas“, – (filosofas Algis Mickūnas). Ačiū, Visagino kultūros centrui, kad dalinatės šiais lobiais su visais.“ Ačiū Gintarei!

Tautinių dainų ir šokių festivalyje šoko Lietuvos liaudies šokių grupė „Gervė“, vadovas Rimvydas Cikanas. Dainavo: lietuvių liaudiškos muzikos kapela „Samanyčia“, vadovas Aurimas Gudas; Visagino Kultūros centro vokalinis ansamblis, vadovė Ilona Alėjūnienė; lenkų dainų ansamblis „Tumelianka“, vadovė Svetlana Mikelskaitė; baltarusių dainų ansamblis „Suzorje“, vadovė Nina Melnikova;  rusų folkloro ansamblis „Bylina“, vadovė Elena Churakova; lietuvių folkloro ansamblis „Krusnė“, vadovė Violeta Gaidienė; totorių folkloro ansamblis „Miras“, vadovė Irina Zacharenko; ukrainiečių folkloro ansamblis „Kalyna“, vadovė Marina Betina.

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės