XIII Sėlių krašto miniatiūrų paroda

Adventas – ramybės metas, kai daugiau dėmesio skiriame bendravimui, mažiems džiaugsmams, jaukumui. Visa tai galime pajusti tryliktoje Sėlių krašto miniatiūrų parodoje, gruodžio 16 dieną atidarytoje Dusetų dailės galerijoje. Ši paroda tradiciškai rengiama kas antrus metus. 52 autoriai pateikė kelis šimtus tapybos, skulptūros, grafikos, keramikos, tekstilės, fotografijos darbus. Autoriai su Sėlių kraštu susiję įvairiai – vieni iš čia kilę, kiti gyvena nuolat ar tik vasaroja, arba tiesiog prijaučia šiam regionui, kuris apima nemažą Lietuvos dalį ir istoriškai ribojasi su Dauguvos upe. Į parodos atidarymą suvažiavo gausus menininkų būrys iš Vilniaus, Zarasų, Utenos, Anykščių, Rokiškio, Panevėžio, Kupiškio, Kauno, taip pat atvyko ir parodoje dalyvaujančios keturios Latvijos dailininkės.
Atidarymą pradėjęs Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas džiaugėsi, kad tradicija rengti miniatiūrų parodas gyvuoja jau 23 metus ir kad ji visada pritraukia daug kūrėjų, norinčių sudalyvauti parodoje, visada stebina ir džiugina didele meninių technikų įvairove, joje gražiai tarpusavyje dera visos meno šakos. Renginio svečias Zarasų rajono savivaldybės vicemeras Arnoldas Abramavičius palinkėjo visiems kalėdinės nuotaikos, latvių menininkės dėkojo už kvietimą sudalyvauti šioje parodoje.
Miniatiūros žanras tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas, bet iš tiesų reikalauja specialių išraiškos būdų, gebėjimo mažomis detalėmis, minimalistinėmis priemonėmis išreikšti savo mintis ir idėjas. Iki Nepriklausomybės laikų mažas formatas buvo ganėtinai nuvertintas, laikytas antrarūšiu, o ir patys menininkai mieliau tapė pribloškiančias dydžiu drobes. Tačiau meno istorijoje gausu miniatiūrų pavyzdžių, savo gilumu nenusileidžiantiems didingiems kūriniams, pavyzdžiui „mažieji olandai“ tapė delno dydžio paveikslus, kuriais pasakydavo daugiau nei milžiniškomis drobėmis, pasaulyje gerai žinoma ir vertinama šiaurės tautelių mažoji skulptūra neckė ir pan. Miniatiūros yra mėgstamos kolekcionierių, nes dėl mažos apimties net ir mažame bute galima sukaupti dideles ir įvairias jų kolekcijas, meno mėgėjai jomis jaukiai papuošia savo namų interjerą.

Paroda veiks iki sausio 30 d.

Parodos dalyviai: Virgilijus ir Violeta Gasparaitis, Arvydas Kašauskas, Dainius Dirgėla, Giedra Purlytė, Jolanta Abele (Latvija), Algirdas Gaižauskas, Rebeka Bruder, Vilma Vasiliauskaitė, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Nomeda Saukienė, Danguolė Brogienė, Rūta Eidukaitytė, Aušra Viduolienė, Andrius Repšys, Vilija Visockienė, Aivaras Troščenka, Diana Zviedrienė, Inga Girvica (Latvija), Birutė Zokaitytė, Diana Zviedrienė, Arūnas Vilkončius, Agnė Čepulytė, Aušrinė Ražanskaitė, Alfredas Motiejūnas, Regina Skomskienė, Ingūna Liepa (Latvija), Gintė Abukauskaitė-Mažiulienė, Silvija Drebickaitė, Liliana Žutautienė, Alvydas Latėnas, Edmundas Broga, Normantė Ribokaitė, Virginija Kalinauskaitė, Vytautas Dagelis, Jūratė Mitalienė, Liliana Žutautienė, Meda Norbutaitė, Romualdas Pučekas, Brigita Pučekaitė, Arūnas Augutis, Alvydas Stauskas, Linas Gelumbauskas, Irmina Dudėnienė, Genė Vaičikauskienė, Vilmantas Adamonis, Egidijus Rodvenskas, Valentinas Varnas, Gediminas Žuklys, Ilzė Fetjko (Latvija), Eugenijus Raugas, Jolanta Sereikaitė.

Vilija Visockienė