Advento koncertas


Gruodžio 18 dienos vakarą Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje įvyko šiltas, jautrus, pakylėjantis sielas Advento koncertas, kuriame dainavo Vilniaus kolegijos Muzikinio teatro specialybės studentai Vaiva Kalinauskaitė, Amanda Radzevičiūtė, Gabija Puodžiūnaitė, Jorigė Augustinaitė, Arminas Griesius, Beatričė Tylaitė, Emilija Grušaitė, Gabija Lokytė, Edita Sventickytė bei absolventė Miglė Pivoriūnaitė. Atlikėjams akomponavo pianino virtuozė Nijolė Baranauskaitė – Matukonienė.
Muzikinės programos vadovė Dalia Babilaitė – Abarė negailėjo dėkingumo žodžių: „Esu dėkinga organizatoriams, Dusetų gyventojams, svečiams, draugams, artimiesiems! Dėkinga už tai, kad mes šiandien galim būti kartu, kartu laukti švenčių – pačio gražiausio metų Gimtadienio!  Prieš porą metų teko džiaugtis jūsų auditorija, ir esu laiminga, kad vėl susitikome, tikiuosi, dar ne kartą susitiksime.
Šis projektas vyksta jau dešimt metų, įvairiausiose Lietuvos bažnyčiose. Šiemet pirmą kartą vyksta ne bažnyčioje, bet juk bažnyčia tai ne pastatas, o mes visi kartu! Šio projekto misija – pritraukti kuo įvairesnių amžiaus grupių klausytojų ir ypatingai jaunąją besiblaškančią kartą. Juk ir jaunieji atlikėjai tokie patys – ieškantys, kylantys ir klumpantys. Ir visi kūriniai apie tai, kas žmogui yra svarbiausia  – apie gerumą, šilumą, šviesos paieškas, kai būna tamsu aplink, kai kartais tamsu ir viduje. Angliškas dainas atlikėjai trumpai pristatys, kad klausydami muzikos mes galvotume, apie ką skamba tas kūrinys, ir svajones mintyse išsakytume, kurios labai tikiu – išsipildys!“
Anot Kultūros centro Dusetų dailės galerijos renginių organizatorės Margaritos Simokaitytės, dvi didelės jėgos – meilė ir muzika, tą vakarą buvo užvaldžiusios sceną ir žiūrovus. Ji dėkojo kolegei kultūrinių veiklų koordinatorei Ievai Špūrienei, kuri pakvietė kolektyvą į Dusetas, programos vadovei Daliai Babilaitei – Abarei, pianistei Nijolei Baranauskaitei – Matukonienei, atlikėjams ir be abejo, mūsų kraštiečiui Daliui Abariui, kuris neužmiršta savo gimtinės, atveža nuostabių koncertų, prisideda prie kraštiečių švenčių organizavimo.Nuskambėjo paskutinė koncerto daina, ir ilgi netylantys aplodismentai, ašaros ne tik atlikėjų, bet ir klausytojų akyse patvirtino – esame išsiilgę šviesių, šiltų dalykų, kuriais norime dalintis. Ne tik šiuo spindulingu prieškalėdiniu laikotarpiu. Visada!  

Vilija Visockienė
Nuotr. /video – autorės ir Aivaro Troščenkos