Dusetų dailės galerijos menininkų kūrybos paroda Alytuje


 

Rugsėjo 29 d. Dusetų dailės galerijoje buvo eksponuojama Alytaus profesionalių dailininkų ir fotomenininkų kūrybos darbų retrospektyvinė paroda. O spalio 17 d. ir Dusetų dailės galerijos dailininkai ir fotografai keliavo į Alytų su atsakomąja savo kūrybos paroda, kuri buvo surengta Alytaus miesto teatre, Mažojoje galerijoje.
Šie kūrybiniai mainai – tęstinio kultūros projekto „Vizualus menas Alytus 2017“ dalis. Parodoje savo darbus eksponavo Dusetų krašte gyvenantys ir kuriantys menininkai: Žydrūnas Dainys, Algirdas Gaižauskas, Violeta Gasparaitis, Brigita Pučekaitė, Romualdas Pučekas, Eugenijus Raugas, Nomeda Saukienė, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Alvydas Stauskas, Liliana Žutautienė, fotografai – Regina Barzdaitė, Vytautas Dagelis, Normantė Ribokaitė, Benjaminas Sakalauskas, Genadijus Kovaliovas, Sigitas Kondratas, Vilija Visockienė.
Į Alytų savo ir kolegų darbus vežė Dusetų menininkų komanda – A. Stauskas, R. Pučekas, E. Raugas, V. ir V. Gasparaičiai, G. Kovaliovas, N. Ribokaitė bei šių eilučių autorė. Po ilgos kelionės nebuvo kada ilsėtis – reikėjo sukabinti didžiulę parodą ir tą pačią dieną ją atidaryti. Kelios valandos intensyvaus darbo – ir Alytaus teatras prisipildė tapybos, asambliažo, akvarelės, fotografijos darbų, fojė jaukiai įsitaisė akmens skulptūros.
Parodos atidarymas įvyko vakarop – jį pradėjo parodos kuratorius, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius A. Stauskas, papasakojęs apie Dusetų dailės galerijos įkūrimą, daugiau nei 20 metų veiklą, kūrybingus, aktyvius galerijos menininkus, ruošiamas parodas, plenerus, leidžiamus katalogus. VŠĮ „Egarta“ vadovas, parodos koordinatorius E. Grinius savo ruožtu supažindino su Alytaus miesto kultūriniu gyvenimu, jo paties vykdoma menine veikla. Po parodos atidarymo dar ilgai netilo šurmulys, nuotaikingai skambėjo E. Raugo atliekamos dusių dainos, vyko pašnekesiai – ne kasdien pasitaiko proga pabūti svetur, užmegzti naujas pažintis su kolegomis, bendraminčiais. Namo grįžome vėlai, pavargę, tačiau kupini malonių įspūdžių.

Vilija Visockienė
Nuotr. autorės