Išlydint senuosius metus

Kalėdų senelio viešnagė Dusetose

Gruodžio 25 d. Dusetų Nepriklausomybės aikštėje, nuskambėjus Dusetų seniūno Sauliaus Kėblio ir Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios parapijos klebono kanauninko Stanislovo Krumpliausko šventiniams sveikinimams, maži ir dideli sutiko Kalėdų senelį. Skambėjo juokas ir dainos, pilnutėlis dovanų maišas tirpo lyg paskutinis sniego kupstas, o vaikų širdutės pildėsi džiaugsmu.

Kai Kalėdos pradedamos švęsti lapkričio mėnesį ir TV laidose nuo ryto iki vakaro šmėžuoja raudonskruosčiai įvairiausio plauko kalėdiniai seneliai, nelengva vaikus jais nustebinti, nebent pačius mažiausius. Ir vis dėlto, kai Kalėdų Senelis asmeniškai atvyksta pas vaikus, pasimiršta visi prieššventiniai keistumai ir vaikai su nesuvaidintu džiaugsmu sveikina ilgai lauktą savą, lietuviškai, o ne suomiškai šnekantį Kalėdų personažą. Žaidimai, rateliai, eilėraštukai – viskas tradiciškai sava, miela, pasiilgta. O jei dar ir sniegas krenta ant žaliaskarės eglės, prie kurios vyksta visos šios linksmybės… Bet jei ir lyja, tai kas – šventinės nuotakos jis neužgesina.

Šventę vedė Dusetų kultūros centro renginių režisierė Margarita Simokaitytė, etnografė Sigita Gudonienė, Dusetų K. Būgos gimnazijos moksleivės Urtė Marcinkevičiūtė ir Akvilė Urbonaitė, po šiltais Kalėdų senelio kailiniais ir barzda patikimai slėpėsi tautodailininkas Erikas Čypas.

Šventės organizatoriai – Dusetų seniūnija, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, Dusetų meno mokykla, Kultūros centro Dusetų dailės galerija. Šventės rėmėja – Zarasų rajono savivaldybės administracija.

 

Humoro grupė „Ambrozija“ ir kapela „Sadūnai“

Gruodžio 30 d. Dusetose koncertavo šmaikščioji humoro grupės kapela „Ambrozija“ ir koncerto svečiai kapela „Sadūnai“. Koncerto anotacijoje rašoma: „Nuo tų laikų, kai žmonės savaime susitaikydavo stebėdami TV ekranuose ir koncertų salėse Galvanauskų šeimynos nuotykius, praėjo jau 25 – eri . Jau užaugo nauja karta tų, kurie dabar internete stebi istoriniais tapusius humoristų pasirodymus. Kalėdų Senis su dovanomis, „Sadūnų“ dainos, iki ašarų juokingos situacijos, nauji bei visiems iki skausmo brangūs ir mylimi „Ambrozijos“ personažai padės Jums pamiršti visas bėdas ir suprasti – gyvenimas jau tuo puikus, kad dar galime juoktis ir džiaugtis“. Taigi pilnutėlė žiūrovų salė (virš 300 žiūrovų!) su malonumu prisiminė bobulių Genės ir Janės kvailiojimus, keistuolio Beausio smagias pastangas padėti kaimynams, Tatos ir Stefos beprotiškai juokingas auklėjimo pamokas. Kaip visuomet gero garo davė smagiausia ir originaliausia kapela „Sadūnai“, kurią jau žino šio muzikinio žanro gerbėjai Lenkijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Australijoje ir, savaime aišku, visoje Lietuvoje.

Teatralizuotas koncertas  „Magiškosios dulkės“

NE

Gruodžio 31 d. Dusetų kultūros centre nostalgiškai išlydėjome senuosius metus. Salėje ant gausiai susirinkusių žiūrovų tyliai leidosi snaigės ir krito žvaigždės, lijo lietus ir gėlių žiedai… Keitėsi ant sienų ir lubų projektuojamos skaidrės su gamtos vaizdais iš visų keturių metų laikų, scenoje vienas kitą keitė muzikiniai kolektyvai.

Įspūdingosios burtininkės ir jaunųjų jos padėjėjų skaitomos eilės, filosofiniai apmąstymai apie žmogaus būtį, gyvenimo prasmę skambėjo nuoširdžiai ir jautriai, šventiniam vakarui suteikdami ypatingą atmosferą. Jie kvietė prisiminti, ką gero nuveikėme per praeitus metus sau ir savo artimui, kiek išdalijome atjautos ir gerumo, kiek ištarėme šiltų žodžių, kažkam pakėlusių dvasią ar parėmusių viltį…

Koncertą pradėjo vakaro svečiai – romantiškas Antalieptės moterų ansamblis bei linksmoji Antalieptės kaimo kapela „Un tą lieptą“ (vad. Loreta Alaunienė). Pasirodymą tęsė žavusis Dusetų moterų ansamblis „Svaja“ (Janina Kaškauskienė). Klausėmės Dusetų muzikos mokyklos moksleivės Gabijos Malažinskaitės (mokytoja Eglė Kuzmienė ) jautriai atliktos dainos „Saulala raudona“. Nė vieno klausytojo abejingu nepaliko lyriškasis  Eglės Kuzmienės, Margaritos Simokaitytės ir Ramūno Lisinsko trio. Smagaus šurmulio įnešė, žiūrovus šokiui pakvietė Sigitos Gudonienės vadovaujamo folklorinio ansamblio „Du sietai“ balsingosios dainininkės.

Po dainos „Tyli malda“ nuskambėjo palinkėjimas: „Linkime, kad Jūsų neaplenktų viltis ir pasitikėjimas savimi, kad atrastumėt naujų jėgų sprendžiant sudėtingus gyvenimo uždavinius, sugebėtumėte džiaugtis ne tik dideliais pasiekimais, bet ir mažytėmis laimės akimirkomis. Pasaulis Jūsų rankose – suskaičiuokite žvaigždes! “ Lai šie gražūs žodžiai išsipildo Naujaisiais, 20117 metais!

Renginys iškilmingai buvo užbaigtas su daina „Tą naktį, tą naktį…“. Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas pasveikino visus susirinkusius su švente, įteikė dovanas koncerto dalyviams.

Teatralizuotą koncertą režisavo Dusetų kultūros centro renginių organizatorė Margarita Simokaitytė. Už kruopščiai parinktus poezijos posmus ir skaidres ačiū lituanistei Dainorai Biliūnaitei. Renginį vedė Jolita Krasauskienė bei  Kazimiero Būgos gimnazijos moksleiviai Rusnė Kaškauskaitė ir Donatas Gimbickas.

 

Vilija Visockienė

Nuotr.  Alvydo Stausko