Kultūros centras Dusetų dailės galerija vykdys ES programos „Kūrybiška Europa/Kultūra“ projektą

Gegužės pradžioje buvo paskelbti ES programos „Kūrybiška Europa/Kultūra“ 2016 m. bendradarbiavimo projektų rezultatai. Kultūros centras Dusetų dailės galerija projekto partnerio statuse vykdys projektą „Meninė multisensorinė patirtis“ („Artistic Multi Sensorial Experiences“). Projekto pagrindinis partneris – Maltos Menininkų sąjunga (Malta Society of Arts), o kiti 2 partneriai: kultūros nevyriausybinė organizacija Le Terre dei Savoia (Italija) ir Verslo / meno inkubatorius Leeuwarden (Olandija).

Projektu „Meninė multisensorinė patirtis“ siekiama skatinti pojūčių integraciją į meno kūrimo procesą ir jo viešą pristatymą visuomenei. Taip pat planuojama sukurti platformą, skirtą skatinti kylančių ir perspektyviausių menininkų tarptautinį mobilumą. Projektą sudaro keturių Europos šalių partnerių, susijusių su meno, kultūros, kultūrinio turizmo ir kūrybinių industrijų, bendradarbiavimas. Partnerių bendradarbiavimo tikslas – sukurti naujus multisensorinius meno ir kultūros formų kūrinius, kuriuose susijungs vaizduojamasis menas, taikomasis menas ir vietinės tradicijos. Dalyvavimui projekte bus atrinkta 16 įvairių sričių perspektyvių pradedančiųjų menininkų ( iš kiekvienos partnerių šalies po 4).

Kultūros centras Dusetų dailės galerija 2018 metais organizuos tarptautinį menininkų plenerą Dusetų miestelyje. Projekto dalyvių sukurti darbai bus eksponuojami visose partnerių šalyse. Projekto dalyviai bus įtraukiami ir į kitas menines veiklas partnerių šalyse.

Mažesnio masto bendradarbiavimo projektų kategorijai iš viso buvo pateikta 430 projektų, iš kurių atrinkti 66 ir jų įgyvendinimui skirta daugiau nei 12,3 mln. eurų. Mažesnio masto bendradarbiavimo projektų kategorijai priskiriamos iniciatyvos, kuriose dalyvauja projekto lyderis ir mažiausiai 2 partneriai iš „Kūrybiška Europa/Kultūra“ programoje dalyvaujančių šalių.

Programos  „Kūrybiška Europa/Kultūra“ projektais skatinamas tarpvalstybinis menininkų, kultūros ir kūrybos sektorių atstovų mobilumas; auditorijos formavimas siekiant didinti susidomėjimą Europos kultūros kūriniais bei kūrybiniais darbais ir materialiuoju bei nematerialiuoju kultūros paveldu; skatinamas kūrybiškumas, naujoviškas požiūris į kūrybą.

 

Informaciją parengė:

Ieva Špūrienė

Aiga Jonele