Jaunųjų dailininkų kūriniuose – spalvų ir formų žaismė

Dusetų meno mokyklos dailės skyriaus moksleivių kūrybos parodos Dusetų dailės galerijoje vyksta kas antri metai. Šiemet parodoje dalyvauja apie 60 mokinių, pateikusių beveik pusantro šimto keramikos, tapybos, grafikos, koliažo, erdvinės plastikos, vitražo darbų! Gruodžio 8 d. vykusiame parodos atidaryme buvo kaip niekada gausu žmonių – patys autoriai, jų tėveliai, draugai, mokytojai bei būrys Dusetų muzikos mokyklos dainorėlių ir muzikantų, kurie padainavo ir pagrojo keletą muzikinių kūrinių, sukurdami nuotaikingą, šventinį foną visam renginiui. Klausėmės Deimilės Pivoriūnaitės, Aidos Novatorovaitės, Gretos Sokolovaitės, Donato Lingės ir Aivitos Malažinskaitės grojimo. Vaikus šiam pasirodymui paruošė muzikos mokytojos Gražina Baranauskienė, Regina Gadliauskienė. Kalėdines daineles atliko jaunučių choras (vad. Dalia Deinienė).

Parodos atidarymą pradėjusi meno mokyklos direktorė D. Deinienė pirmiausiai pasidžiaugė, kad tradicija rengti dailės mokinių parodas, prasidėjusi dar senosiose galerijos patalpose, gyvuoja iki šiol, kad meno mokyklos moksleiviai, ugdomi puikių mokytojų, garsina savo kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Patvirtindama savo žodžius, direktorė įteikė iš Sankt Peterburgo atkeliavusius diplomus jauniesiems dailininkams Gabijai Likauskaitei, Vitalijui Pamakščiui, Dainiui Venclovui, Gretai Mieliauskaitei, Gailei Gruzdaitei, Karolinai Mačiulskaitei, Karolinai Kolesnikovaitei, Aurai Kazlaitei, Miglei Barzdaitei, Otilijai Stankūnaitei, Godai Streikutei, Rokui Palskiui.

Dailės mokytojas Romualdas Pučekas taip pat atėjo ne tuščiomis, o atnešė visą maišą Dusetų klebono Stanislovo Krumpliausko siunčiamų dovanėlių – pieštukų, trintukų ir drožtukų – tai, ko vaikams nuolat trūksta pamokose, juokavo mokytojas. R. Pučekas džiaugėsi , kad vaikai turi puikią galimybę parodyti savo kūrybos pasiekimus dailės galerijoje, dėkojo moksleivių tėvams, kurie rūpinasi savo vaikų meniniu ugdymu, leisdami juos į meno mokyklą. Galbūt tik vienas kitas moksleivis pasuks menininko keliu, tačiau visapusiškas išprusimas tikrai padės visose gyvenimo srityse. Šią mintį tęsė ir sustiprinto dailės mokymo Dusetose pradininkas dailės mokytojas ekspertas Raimondas Gapšys. Žinomas pedagogas pabrėžė meno svarbą žmogaus gyvenime, karčiai apgailestavo, kad dailės, kiti meno dalykai švietimo sistemoje nustumti į antraeilį planą. R. Gapšys įteikė skaidrių rinkinukus apie akvarelės žanrą keletui parodos autorių ir jų dailės mokytojams.

Dailės mokytojai Eugenijus ir Svetlana Raugai sveikino savo mokinius su jų švente. „Kūrybos procese pats svarbiausias dalykas – leisti reikštis vaikų fantazijai, intuicijai, spontaniškumui“, – akcentavo E. Raugas.

Su dovanomis atkeliavo ir Dusetų K. Būgos bibliotekos vedėja Elena Gaižiuvienė. Dusetų seniūnas Saulius Kėblys parodos autoriams, koncertavusiems moksleiviams padovanojo didelę pintinę saldainių. Savo sveikinime seniūnas paminėjo, kad pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Sankt Peterburgo ir Chersono regionais skatins bendradarbiavimą kultūros, meno, sporto ir švietimo srityse.

Sulaukta ir svečių – pamatyti bendraamžių parodos atvyko Zarasų meno mokyklos moksleiviai su dailės mokytoja Petrone Sekoniene. Ji džiaugėsi gražia paroda, pasveikino kolegą E. Raugą, kuris veda dailės pamokas ir Zarasų meno mokykloje.

Sartų regioninio parko direktorius Saulius Mažiulis moksleiviams Gretai Mieliauskaitei, Gailei Gruzdaitei, Karolinai Mačiulskaitei, Godai Kazlaitei, Emilijai Stankūnaitei, Gretai Stankevičiūtei, Gytautei Stauskaitei, Godai Urbonavičiūtei, Emai Grigaitei, Aistei Ambrozaitytei įteikė kalendorius su jų kūrybos darbais, eksponuotais ankstesnėse fotografijų ir dailės darbų konkursų parodose, jau ketvirtus metus rengiamose Sartų regioninio parko direkcijoje. Parodos, katalogai, kalendoriai – puikus būdas skatinti vaikus dirbti, tobulėti.

„Mes mokomės iš jų piešti“ – ši frazė iš profesionalių dailininkų lūpų, aplankiusių parodą – pats didžiausias įvertinimas jauniesiems kūrėjams ir jų mokytojams. Belieka palinkėti, kad jiems nepritrūktų entuziazmo, kūrybinės ugnelės, užsispyrimo gilinantis į nuostabų paslapčių ir atradimų kupiną meno pasaulį.

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės