Tarptautinis alternatyvaus kino ir meno festivalis „Suspaustas laikas“

2020 m. rugsėjo 17 d. (ketvirtadienį)

Į Dusetas atvyksta jubiliejinis eksperimentinio kino festivalis „Suspaustas laikas“

 Kas ir kuo eksperimentuoja eksperimentiniame kine? Kas yra muzika kine? Ar gali būti, kad eksperimentinis kinas gali veikti kaip vakcina? Ar eksperimentinis kinas turi socialinę, politinę ar lytinę tapatybę? Šiuos ir kitus klausimus jau penktus metus iš eilės kelia eksperimentinio kino festivalis „Suspaustas laikas“.
Surengęs unikalias kino peržiūras Vilniuje, Nidoje bei Klaipėdoje, festivalis rugsėjo 17 d. atvyksta ir į Dusetas. 
„Eksperimentinio meno gerbėjus jau penktą kartą kviečiame patirti tai, ko patys stokojame Lietuvos kultūros padangėje. Kadangi šiemet mūsų organizacinį komitetą papildė naujas nekviestas narys – koronavirusas – teko įnirtingai ieškoti kompromisų. Paradoksalu, tačiau galiausiai pavyko suformuoti išties turtingą programą ir išplėsti festivalio geografiją – nekantraujame susipažinti su Dusetų kino mėgėjais“, – sako „Suspausto laiko“ idėjinis vadas Artūras Liutostanskis.
Festivalio renginių metu vyks eksperimentinio kino peržiūros, žiūrovai susipažins su pripažintais Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Japonijos kūrėjų trumpametražiais filmais.
Svarbiu programos akcentu taps eksperimentinių ir trumpųjų filmų iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos peržiūros. Jaunosios kartos lenkų režisierių programa sudaryta bendradarbiaujant su Poznanės „Short Waves Festival“ atstovais, tuo tarpu Latvijos eksperimentinio kino scenai atstovaus „Baltic Analog Lab“ darbai.
Lietuvos programą sudarys dvi dalys. Vilniaus Dailės bei Muzikos ir Teatro akademijų studentų darbai leis iš neįprastų perspektyvų pažvelgti į kasdienio miesto peizažą. Antroji dalis bus skirta pasiilgto tarpdisciplininio kūrėjo Audriaus Mickevičiaus darbui „Ne“.

Visa festivalio programa ir renginių tvarkaraštis – „Suspausto laiko“ Facebook paskyroje. Festivalį „Suspaustas laikas“ remia Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto ir Neringos savivaldybės.

✅ Viena programa subalansuota moksleiviams: https://www.facebook.com/events/314688512930091

✅ Kitoje lauksime visų kitų, kuriems įdomu susipažinti su netikėtu eksperimentiniu kinu. Rodysime lietuvių ir lenkų autorių darbus: https://www.facebook.com/events/567952137294159