Dusetose įžiebta Kalėdų eglė

Kalėdinė eglė nėra tik įspūdinga kalėdinė dekoracija, tai – Vilties ir Šviesos simbolis, kurį kasmet įžiebdami tikime, kad ateinantys metai bus visa kuo dosnesni. Tad ir šiemet, gruodžio 10 d., jau „gyvai“ susirinkę į Dusetų Nepriklausomybės aikštę, žmonės džiaugėsi artėjančiomis šventėmis, akyse švietė ne tik girliandų ir fejerverkų, bet ir vilties švieselės – kad baigsis šis tamsusis periodas, kad nuslops jau dvejus metus pasaulį kamuojančios negandos. To linkėjo ir šventės svečiai – Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios parapijos klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas, Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Domijanas Popovas, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos direktorė Dalia Deinienė, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka pirmininkė Aldona Žiliukienė, Dusetų seniūnas Darius Steponavičius.
Už padovanotą įspūdingą išlakią sidabrinę eglę meras N. Gusevas padėką įteikė Danutei ir Gaudentui Umarams. Tiek meras, tiek Dusetų seniūnas D. Steponavičius padėkojo visoms Dusetų bendruomenėms, įstaigoms ir jų vadovams, verslininkams, visiems, kurie savo darbu prisidėjo prie šios šventės sukūrimo ir kurie visus metus dirba ne tik dėl savęs. Juk nuostabiausia yra dalintis, galvoti apie kitus, rūpintis kitais. Apie tai jau daug metų kalba ir Maltos ordino veikla, kuri vykdoma ir mūsų krašte, kurioje aktyviai dalyvauja Dusetų seniūnijos žmonės. Ir šioje šventėje buvo renkamos aukos skurstantiems Lietuvos gyventojams. Kvapnią žuvienę, gardžią košę išvirė ir visus norinčius vaišino jau nebe pirmus metus akcijoje dalyvaujančios Vitalė Statauskienė, Danutė Topolskienė.
Šventę pradėjo vedėjai gimnazistai Urtė Marcinkevičiūtė ir Markas Jarmalavičius: „Sveiki, svečiai ir dusetiškiai, susirinkę į Eglutės įžiebimo šventę. Kai tik gruodis pradeda skaičiuoti pirmąsias savo dieneles, o tamsa užleidžia savo vietą plintančiai šviesai, kai žaisminga rudens spalvų paletė jau praeity – visų širdys prisipildo laukimo, džiaugsmo ir rūpesčių. Ieškome šilumos ir jaukumo, ramybės, šviesos ir saugumo.“
Šventiniame koncerte klausėmės Dusetų K. Būgos gimnazijos moksleivių Uršulės Krikščionaitytės atliekamos dainos „Palinkėk man gerų Kalėdų“, Saulės Šakėnaitės – „Žiema atsipūtus“, Aivitos Malažinskaitės – „Snowman“. Šauniųjų dainininkių muzikos mokytoja – Eglė Kuzmienė. Linksmai nuskambėjo ir smagus bendras kūrinys, kurį atliko Aivita Malažinskaitė, Markas Jarmalavičius bei Dusetų meno mokyklos muzikos mokytoja Evelina Akatjeva. Dusetų K. Būgos gimnazijos šokių kolektyvo „Vijūnėlis“ mažieji šokėjėliai dovanojo nuotaikingą šokį (vadovas Andrius Meškauskas).
Po koncerto aikštėje pasirodė linksmuolis Kalėdų senelis, kuris visiems į šventę atvykusiems vaikams įteikė saldžias dovanėles. Norintys galėjo ir nusifotografuoti su Kalėdų seneliu.
Šiemet visi Dusetų gyventojai ir įstaigos kviečiami dalyvauti akcijoje „Dusetų Angelų Dvasia! Kurkime Kalėdinį miestelį kartu!” ir pasitelkus kūrybiškumą bei išmonę puošti fasadus, langus ir aplinką, o per Tris Karalius originaliausiai ir jaukiausiai pasipuošę bus maloniai nustebinti. Pauliaus Širvio parke jau plazdena keletas didžiulių baltų angelų, jie švyti ir namų languose, puošia medžius ir gyventojų, įstaigų kiemus, skleisdami šventinę nuotaiką.
Grupės „DAR“ uždegančio koncerto metu skambėję populiarūs kūriniai išjudino jaunus ir senus, tad šokiai vyko iki pat šventės kulminacijos – eglės įžiebimo ir spalvingų fejerverkų.

Ramaus ir jaukaus švenčių laukimo, kuo daugiau šviesių minčių!

Šventės organizatoriai – Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Dusetų seniūnija.
Šventės partneriai: Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, Dusetų meno mokykla, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka, Švenčiausiosios Trejybės parapija, Maltos ordinas.
Šventės mecenatas – Zarasų rajono savivaldybės administracija.
Šventės globėjas – Nikolajus Gusevas.
Šventės rėmėjai: Dusetų sporto klubas „Ainiai“ – prezidentas Eugenijus Deksnys, asociacija „Bendruomenių renginiai“ – pirmininkas Arvydas Veikšra.

Dėkojame mokytojams, paruošusiems moksleivius šventei – Vandai Normantienei, Eglei Kuzmienei, Andriui Meškauskui, Svetlanai Raugienei.

Vilija Visockienė, nuotr. autorės