Dusetų Amatų ir derliaus mugėje – bendrystės šiluma

Dusetų Pauliaus Širvio parke rugsėjo 23 d. vyko tradicinė Amatų ir derliaus mugė. Šiemet joje žmones lepino kaip niekad vasariškas oras, nuotaikos visų buvo tokios pat šiltos ir džiugios, tad dauguma lengvai leidosi suviliojami visokiomis gėrybėmis nukrautais prekystaliais. Nuo ryto šurmuliavusioje mugėje ūkininkai prekiavo savo išaugintu derliumi – vasarą varginanti sausra ne viską pražudė tik pačių ūkininkų darbštumo dėka. Bitelių sunešto medaus, daržovių ir vaisių, dekoratyvinių augalų, vaismedžių, mėsos ir žuvies produktų, duonelės, saulėtųjų moliūgų – visko buvo visiems skoniams, o kur dar kūrybingųjų amatininkų, tautodailininkų drožti, megzti, velti, siūti, nerti, lipdyti ir kitokie jų rankomis ir širdimi sutverti grožiai!

Praalkusius paragauti įmantrių patiekalų ar sočiai prisikirsti šiupinio, žuvienės, kiaušinienės, pyragų, prisivaišinus linksmai pabendrauti svetingai kvietė bendruomenių, ūkininkų, medžiotojų kiemeliai.

Oficialią šventės pradžią paskelbė Kultūros centro Dusetų dailės galerijos renginių ir šios šventės režisierė Margarita Veikšrienė, pakviesdama sveikinimo žodžius tarti Dusetų Švč. Trejybės kleboną kan. Stanislovą Krumpliauską, Zarasų r. savivaldybės vicemerę Olgą Podolskienę, Zarasų r. savivaldybės administracijos direktorių Aurelijų Banį, Dusetų seniūną Darių Steponavičių, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka pirmininkę Aldoną Žiliukienę, LR Seimo nario Vidmanto Kanopos patarėją Tadą Barauską. Pasveikinę susirinkusius žiūrovus, nominantus, jie įteikė padėkas bei dovanas gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkams ir ūkininkams. Už gražiai tvarkomą aplinką pagerbti Genovaitė Kublickienė, Laimutė ir Raimondas Parakevičiai, Vilma ir Jakovas Semionovai. Už gražiausiai tvarkomą kaimo turizmo sodybą – Neringa ir Dainius Aižinai. Geriausiais šių metų jaunaisiais ūkininkais pripažinti dusetiškiai Roberta ir Egidijus Kardonai. Palinkėjus sodybų šeimininkams ir toliau taip gražiai puoselėti aplinką, o ūkininkams sėkmingai ūkininkauti ir plėsti ūkį, Zarasų r. savivaldybės administracijos ir Zarasų r. merės Nijolės Guobienės padėkomis apdovanotos bendruomenės ir žmonės, savo kūrybiškumu, entuziazmu bei aktyvia įvairiapusiška visuomenine veikla prisidedantys prie mūsų krašto puoselėjimo – Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka (pirmininkė Aldona Žiliukienė), Dusetų bendruomenė (pirmininkė Agnė Šukštulytė-Pacevičė), visuomenininkė Danutė Topalskienė. LR Seimo nario V. Kanopos patarėjas T. Barauskas įteikė padėką Virginijai Mazūrienei už aktyvią socialinę veiklą, o renovuotiems ir neseniai atidarytiems Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos namams prasmingą dovaną – laikrodį, kuris nuo šiol skaičiuos bendrų veiklų, įgyvendintų sumanymų valandas.

Šventės vedėja M. Veikšrienė padėkojo Zarasų Fausto Latėno Dusetų meno mokyklos dailės skyriaus mokytojoms ir mokiniams bei Dusetų K. Būgos gimnazijos moksleiviams už kūrybingai sukurtą floristinį kilimą ant Pauliaus Širvio kalnelio, taip pat visiems, prisidėjusiems prie šventės puošimo rudens gėrybėmis ir darbu – Rimai Simanavičienei, Audriui Špūrui, Tadui Veikšrai, Dovilei Pimpienei, Laimutei Parakevičienei, Danutei Vitkevičienei, Danutei Topalskienei, Audriui Meškauskui. Šventėje dalyvavo ir jaunieji savanoriai iš Antalieptės Inovatorių slėnio, ačiū jiems ir Arūnui Survilai!

Rudens šventėje šiemet buvo išskirtinė galimybė patiems kažką iš molio nusilipdyti kūrybinėse meistriškumo dirbtuvėse vaikams ir suaugusiesiems, kurias surengė 24-ojo Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo dalyviai. Norinčių pažinti keramikos paslaptis, paminkyti molį netrūko. Čia pat veikė ir Zarasų Fausto Latėno Dusetų meno mokyklos dailės skyriaus moksleivių (mok. Žaneta Aidietytė) darbelių paroda.

Šventėje šiemet buvo išskirtinė galimybė patiems kažką iš molio nusilipdyti kūrybinėse meistriškumo dirbtuvėse vaikams ir suaugusiesiems, kurias surengė 24-ojo Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo dalyviai. Norinčių pažinti keramikos paslaptis, paminkyti molį netrūko. Čia pat veikė ir Zarasų Fausto Latėno Dusetų meno mokyklos dailės skyriaus moksleivių (mok. Žaneta Aidietytė) darbelių paroda.

Po apdovanojimų ceremonijos į sceną kilo kaimiškos muzikos kolektyvai, visos šventės metu linksminę žiūrovus, kvietę smagiai pasišokti – Antalieptės kaimo kapela „Un tą lieptą“ (vadovė L. Alaunienė), liaudiškos muzikos kapela „Ringė“ (vadovė F. Skačkauskienė), Molėtų rajono Verbiškių krašto liaudiškos muzikos kapela „Prie Virintų“ (vadovas Laimutis Gaižutis).

Daug emocijų, kaip įprastai, kėlė žuvų gaudymo rankomis varžybos, kurioms didelius kiekius žuvies kasmet dosniai parūpina UAB „Vasaknos“. Nepritrūko norinčių sugauti žuvį viena ranka dideliame kubile – varžėsi ir maži ir dideli, vyrai ir moterys. Kad varžybos vyktų sąžiningai, akylai viską stebėjo teisėjas Olivijus Čypas su pagalbininkais, o sėkmingiausius žvejus prizais apdovanojo pats UAB „Vasaknos“ vadovas Algirdas Šiukščius.

P. Širvio parke vyko ir tarptautinis virvės traukimo turnyras, skirtas Dusetų sporto klubo „Ainiai“ 30-mečiui paminėti, o jį tradiciškai organizavo Dusetų sporto klubas „Ainiai“ (prezidentas Eugenijus Deksnys).

Renginio globėja – Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė

Šventės mecenatas – Zarasų rajono savivaldybės administracija

Šventės rėmėjai: UAB „Vasaknos“, UAB „Svaita“, ūkininkai, Dusetų žūklės reikmenų parduotuvė

Informaciniai rėmėjai: „Utenis“, „Dusetos“, „Zarasų kraštas“, www.zarasai.lt, www.zarasuose.lt, www.dusetukrastas.info, http://www.zarasai.lt/tic/, www.dusetukultura.lt

Organizatoriai: Dusetų seniūnija, Dusetų sporto klubas „Ainiai“, Dusetų seniūnijos bendruomenės, Zarasų Fausto Latėno Dusetų meno skyrius, Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Panevėžio dailės galerija, medžiotojai.

Vilija Visockienė, nuotr. autorės