Dusetų dailės galerija – tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje

Spalio 13–15 dienomis tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’23“ Dusetų dailės galerija pristatė keturis galerijos menininkus – Algirdą Gaižauską (Dusetos, tapyba), Rimą Leipuvienę (Vilnius, keramikos skulptūra), Normantę Ribokaitę (Dusetos, fotografija), Viliją Visockienę (Dusetos, fotografija). Meno mugė jau keturioliktąjį kartą vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, joje dalyvavo 70 meno galerijų ir institucijų bei 300 menininkų iš 18 pasaulio šalių. Šių metų meno mugės „ArtVilnius“ tema ir akcentas – performatyvumas. Mugės rengėjai kvietė į performatyvumo sampratą pažvelgti atvirai ir kūrybingai, drąsiai apie jį kalbėti ir diskutuoti.

Dusetų dailės galerijos stende performatyvumas buvo stipriai juntamas visuose menininkų kūriniuose. Eksponuoti tapybos, keramikos, fotografijos darbai sulaukė daug žiūrovų dėmesio, galeristų, mugės organizatorių, menininkų gerų įvertinimų. Dusetų dailės galerijos stendą aplankiusi Zarasų rajono savivaldybės švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Šukštulienė džiaugėsi išskirtine, originalia ekspozicija. Kaip kūrybiškai drąsius ir laisvus, išsiskiriančius individualumu bei meistryste Dusetų menininkus įvardino ir daugybė stende apsilankiusių žiūrovų.

A. Gaižauskas pristatė naujas didelio formato ekspresyvias bei spalvingas tapybos drobes, skraidinančias žiūrovo mintis į beribės fantazijos erdves. R. Leipuvienė – modernias, rytų estetika alsuojančias keramikos skulptūras – pirmapradės jėgos bei energijos magišką užtaisą. N. Ribokaitė kvietė diskusijai apie moteriškumo išlaisvinimą provokuojančiomis akto fotografijomis ir ryškia, žaisminga instaliacija. V. Visockienė savo fotografijos drobėse per šiuolaikinę moterį kalbino lietuviškas deives – primirštas, tačiau vis dar stiprias, pasirodančias tada, kai jų labiausiai reikia.

Per tris dienas mugėje įvyko daugiau nei septyniasdešimt renginių – pristatymų, diskusijų, performansų. Mugės organizatoriai džiaugėsi ir dideliu galerijų būriu iš regionų: „Pastebime, kaip mugei kasmet vis rimčiau ruošiasi regionų galerijos iš Panevėžio, Molėtų, Dusetų, Ukmergės, Palangos, Telšių, Šiaulių“, – spaudos konferencijoje apie įdomiausias galerijas pasakojo „ArtVilnius’23“ meno vadovė, menotyrininkė Sonata Baliuckaitė.