Dusetų dailės galerijos menininkai – vėl „Arkos“ galerijoje

Vienoje didžiausių Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“, įsikūrusioje Vilniaus senamiestyje, nuo vasario 17 d. veikia Dusetų dailės galerijos dvidešimtmečiui skirta jos menininkų kūrybos paroda. Paskutinį kartą „Arkos“ galerijoje, tose pačiose salėse, Dusetų galerijos menininkai savo kūrybą pristatė 1997 m.
Parodos atidarymo metu galerijos direktorė Dovilė Tomkutė negailėjo nuoširdžių žodžių Dusetoms ir jų menininkams, džiaugėsi puikia paroda, įspūdingu jubiliejiniu 20-ties metų galerijos veiklos leidiniu : „Retas galime pasigirti, kad gerai pažįstame Lietuvos miestus ir miestelius, tačiau Dusetas žino net ir tie, kurie jose nėra buvę. Dusetos garsėja kaip nepaprastai gražus miestas, turintis išskirtinę dailės galeriją, kuri ne tik jungia didelį būrį menininkų, bet ir vykdo svarbią meninę programą – joje nuolat vyksta parodos, organizuojami plenerai, įvairūs renginiai. Kai galerijos direktorius Alvydas Stauskas atvežė ir parodė naująjį leidinį, žemai nusilenkėm, nes jis yra toks turiningas ir toks gražus, kad iš tikrųjų reta dailės galerija Lietuvoje gali didžiuotis tokiu leidiniu.“
A. Stauskas gausiai į parodos atidarymą susirinkusiems žiūrovams papasakojo apie Dusetų dailės galerijos įkūrimą, ilgametę turiningą veiklą, supažindino su pagrindiniu galerijos tikslu – suburti Dusetų krašte gimusius, gyvenančius ir kuriančius dailininkus, fotografus, pristatyti jų kūrybą, organizuojant parodas ne tik Dusetose, bet ir kituose Lietuvos miestuose, užsienyje, taip pat pristatė jubiliejinį galerijos leidinį.
Sulaukta ir netikėtų svečių iš Dusetų – pasveikinti kraštiečių atvyko Dusetų krašto garbės pilietis, Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas, jį atlydėjo keletas parapijiečių. S. Krumpliauskas menininkams palinkėjo gerų kūrybinių skrydžių, gražaus matymo ir gero mąstymo, kurti tokį meną, kuris augintų žmoguje dvasingumą. Gerbiamam dvasininkui pritarė ir Lietuvos Seimo narys Rokas Žilinskas: „Šiuolaikiniame pramogų, informacijos sraute darosi labai sunku atskirti, kas yra tikra, kas ne, kas yra vertinga, kas ne. O štai Dusetos, turinčios tokią neregėtą koncentraciją tikrų dalykų, mus prie tų vertybių sugrąžina – kalbu apie bendruomenę ir jos darbus.“ Vienas iš Dusetų dailės galerijos įkūrėjų dailininkas, mokytojas Romualdas Pučekas savo pasisakyme kreipėsi į jaunus žmones: „Kreipiuosi į jaunimą – važiuokite į mažus miestelius, kur jūs galėsite pasireikšti, realizuoti save, sukurti ten didelį gražų projektą, savotišką performansą, truksiantį ne keletą minučių ar valandų, o keliolika metų, kol subursite jaunimą.“ Kolegas, žiūrovus sveikinęs Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas dailininkas Arvydas Každailis pasidžiaugė Dusetų kraštu – jame jis atrado jaukų gamtos prieglobstį ir šiltų žmonių ratą, kuriame jaučiasi savas. Dusetiškiams menininkams gražius žodžius išsakė ir Vilniaus dailės akademijos profesorius, Piešimo katedros vedėjas Jonas Kazlauskas.
Trijose „Arkos“ galerijos salėse eksponuojama tapybos, keramikos, stiklo, medžio, tekstilės darbai, akmens ir metalo skulptūros. Dailininkai pateikė po keletą pačių brandžiausių savo darbų. Parodoje dalyvauja 16 menininkų: Edmundas Broga, Danguolė Brogienė, Žydrūnas Dainys, Algirdas Gaižauskas, Violeta ir Virgilijus Gasparaičiai, Arvydas Každailis, Remigijus Kriukas, Brigita Jadvyga Pučekaitė, Romualdas Pučekas, Eugenijus Raugas, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Alvydas Stauskas, Indrė Stulgaitė-Kriukienė, Birutė Zokaitytė ir Liliana Žutautienė.

Paroda vyks iki kovo 5 d.

Vilija Visockienė

Nuotraukos autorės