Dusetų krašto kūrėjai – meno ambasadoriai

Balandžio mėnuo Dusetų dailės galerijos menininkams buvo intensyvus ir pilnas kelionių – net trijuose miestuose vyko jų kūrybos parodų atidarymai, dovanoję daug įspūdžių, emocijų ir prasmingų susitikimų su meno mylėtojais. Galima drąsiai teigti – Dusetų menininkai tapo savo krašto meno ir kultūros ambasadoriais Lietuvoje ir Latvijoje. Parodas organizavo, visais organizaciniais reikalais rūpinosi Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius, dailininkas Alvydas Stauskas.

Zarasų kultūros diena Panevėžyje

Balandžio 2 d. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko renginys ,,Zarasų kultūros diena“, kurio metu panevėžiečiai turėjo puikią progą susipažinti su Zarasų rajono muzikantais, dainininkais, dailininkais, teatralais ir jų kūryba. Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius, dailininkas Alvydas Stauskas pristatė Dusetų dailės galerijos dailininkų tapybos darbus. Parodoje buvo eksponuojami Romualdo Pučeko, Alvydo Stausko, Eugenijaus Raugo, Nomedos Saukienės, Lilianos Žutautienės, Violetos Gasparaitis ir Ramunės Sladkevičiūtės – Dainienės kūryba. Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas. Meras pasveikino visus susirinkusiuosius ir pasidžiaugė, kad 2008 metais Zarasai buvo paskelbti pirmąja Lietuvos kultūros sostine, o 2019 metais Dusetos tapo mažąja Lietuvos kultūros sostine.  Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos renginių koordinatorė Vida Mikelevičiūtė džiaugėsi, kad išsipildė sena svajonė bibliotekos erdvėse eksponuoti dusetiškių darbus. „Unikalumas slypi tame, kad nors Dusetos yra vienas mažiausių miestų Lietuvoje, tačiau Kultūros centro Dusetų dailės galerijos ir ją vienijančių profesionalių dvidešimt trijų dailininkų ir dešimt fotografų vardai aidi toli toli“, – kalbėjo V. Mikelevičiūtė. Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas su pasididžiavimu pristatė Dusetas – jose vykstančias tradicines žirgų lenktynes, išleistus parodos katalogus „Žirgas fotografijoje“ ir „Žirgas dailėje“, iš čia kilusius poetus P. Širvį, A. Vienažindį, A. Strazdelį, M. Kudarauskaitę, kalbininkus K. Būgą, A. Pakerį ir kt. Pasidžiaugė dabar kuriančiais profesionaliais menininkais, kurių penki atvažiavo į parodos pristatymą – Liliana Žutautienė, Violeta Gasparaitis, Romualdas Pučekas, Eugenijus Raugas.

Nuotr. A. Stausko

„Žirgas fotografijoje“ Daugpilio Latgalos centrinėje bibliotekoje

Daugpilio miesto žiniasklaidoje rašoma: „Balandžio 4 d. Daugpilio Latgalos centrinę biblioteką okupavo žirgai ir tokia okupacija visi džiaugiasi. Daugiau nei pusšimtis nuotraukų, kuriose vaizduojami šie nuostabūs gyvūnai, kelis mėnesius bus eksponuojami keliose bibliotekose salėse. Ši paroda – tai dalis tarptautinio projekto, kurį vykdo Zarasų biblioteka kartu su Dusetų dailės galerija.“ Atidarymo metu Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas, kuris taip pat yra ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, vienas iš parodos autorių, papasakojo apie jau tradiciniu ir tarptautiniu tapusį projektą „Žirgas fotografijoje“ arba „Žirgas dailėje“. Konkursas „Žirgas dailėje“ vyksta jau 13 kartą, norą jame dalyvauti kas kartą pareiškia vis daugiau fotografų, tiek profesionalų, tiek mėgėjų iš Lietuvos ir įvairių Europos šalių. Parodos apie žirgą rodomos ne tik Dusetose, bet ir kituose Lietuvos miestuose, o dabar ir už jos ribų. Šiemet parodoje dalyvauja 95 autoriai iš 12 šalių, Daugpilio bibliotekoje dėl nedidelių parodinių erdvių rodoma kiek daugiau nei 50 nuotraukų. Atidaryme dalyvavo fotografai iš Dusetų Alvydas Stauskas, Genadijus Kovaliovas, Normantė Ribokaitė, Vilija Visockienė, taip pat Daugpilio fotografai Rita Kočmarjova ir Linards Onzuls. Visus sveikino, už parodą dėkojo bibliotekos direktorė Elena Šapkova. Gražiu parodos atidarymo pabaigos akordu nuskambėjo jos perskaityta arabiška patarlė: „Žemišką rojų galima rasti išminties knygose, ant žirgo nugaros ir moters širdyje“.

Nuotr. V. Visockienės

Jonavos kultūros centre

Jonavos kultūros centro Meno galerijoje balandžio 5 d. įvyko Dusetų dailės galerijos dailininkų parodos atidarymas. „Dusetų dailės galerija skaičiuoja 24-uosius gyvavimo metus. Alvydas Stauskas didžiuojasi subūręs gražų Dusetų krašte gimusių, gyvenančių ir kuriančių dailininkų ir fotografų būrį. Menininkų parodos yra rengiamos Lietuvos ir užsienio galerijose, aktyvūs dailininkai ir fotografai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose pleneruose. Organizuoja klasikinės muzikos ir poezijos vakarus, paskaitas apie dailę ir fotografiją, knygų, madų, kostiumų pristatymus. Parodoje dalyvauja aktyviausi šio krašto dailininkai: Nomeda Saukienė, Violeta Gasparaitis, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Liliana Žutautienė, Romualdas Pučekas, Eugenijus Raugas, Algirdas Gaižauskas, Alvydas Stauskas“ –  taip JKC parodų kuratorė Gitana Daugirdienė lankytojams pristatė į Jonavą atkeliavusią parodą. Žodį tarė Jonavos kultūros centro direktorius Sergejus Jefimenko. „Alvydą Stauską – ilgametį Dusetų dailės galerijos vadovą pažįstu asmeniškai. Pats esu prisidėjęs prie parodos atidarymo ir ji man patinka. Džiaugiuosi matydamas tiek daug menininkų vienoje erdvėje šį vakarą. Dėkoju Čičinų kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Septima“ už gražų pasirodymą.“

Parengė Vilija Visockienė

Nuotr. A. Stausko