Edukacija vaikams „Spalvų ir emocijų paletė“

Gegužės 21 d. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje vyko projekto „Kultūrynos – kultūra, kuri saugo“ edukacinis užsiėmimas 1-2 klasių mokiniams, užsiėmimus vedė sertifikuoti neuroedukatoriai Rita ir Dalius Dūdėnai (VšĮ „Virsmo studija“).

Negatyvios emocijos buvo išpieštos ir suplėšytos – vaikams tai buvo smagiausia užsiėmimų dalis, o džiaugsmas ištapytas gražiausiomis spalvomis. Vaikai pasižadėjo susikaupusį pyktį atpažinti ir išveikti saugiu būdu, neslėpti iškilusių problemų, o pasipasakoti tėveliams ir mokytojams.

„Šiandien tęsėme projektą „Kultūrynos – kultūra, kuri saugo”.  Vaikams „Spalvų ir emocijų paletė“ skirtoje dalyje buvo susipažinimas su emocijomis. Kalbėtis su vaikais apie neapčiuopiamus dalykus būna įdomu ir reikšminga. Kai kurie su emocijomis jau susipažinę ir žino, kur jos gyvena. Buvo įdomu patirti baimę, liūdesį, pyktį bei džiaugsmą per piešimą. Apčiuopti kurioje kūno vietoje emocijos jaučiamos. Jos visos mums yra reikalingos ir turinčios savo paskirtį. O vaikus vertinga tiesiog mokyti jas atpažinti ir mokyti, ką galima su tuo daryti.

Dėkojame Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai už malonų rūpestį ir atidumą organizuojant šį renginį. Ir nuoširdžiausia padėka projekto koordinatorei Ievai Špūrienei, kuri visuomet pasirūpina sklandžiu renginiu, savo dėmesiu kiekvienam dalyviui bei sėkmingu projekto įgyvendinimu.“ „Virsmo studija“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Zarasų rajono savivaldybė. Projektą vykdo Kultūros centras Dusetų dailės galerija. Partneris – Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras.

Nuotr. V. Visockienės