EDUKACINIAI SUSITIKIMAI SU DAILININKAIS ANTALIEPTĖJE

Balandžio 4 -14 dienomis Antalieptės Basųjų Karmelitų vienuolyne vyksta antrasis tarptautinio plenero ,,Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ etapas, kuriame dalyvauja dailininkai Arvydas Kašauskas, Vytautas Poška, Ramunė Sladkevičiūtė – Dainienė, Giedrė Riškutė, Vilma Vasiliauskaitė, Algimantas Stanislovas Kliauga, Rūta Eidukaitytė, Vidmantas Jažauskas, Nijolė Trinkūnienė, Olga Samar (Ukraina). Alvydas Stauskas – plenero vadovas, Ieva Špūrienė – plenero kuratorė.
Balandžio 11 d. plenero dalyviai savo kūrybinėse dirbtuvėse Antalieptės vienuolyne surengė tapybos praktinę edukaciją moksleiviams, kurią vedė dailininkė Ramunė Sladkevičiūtė – Dainienė, taip pat vaikai apsilankė visų plenero dalyvių studijose, apžiūrėjo jų sukurtus ir tebekuriamus paveikslus, kalbėjosi su jų autoriais apie meną. Ši popietė buvo puiki proga jaunimui pabendrauti su garsiais profesionaliais dailininkais, daugiau sužinoti apie dailės studijas, perspektyvas meno pasaulyje – edukacijos dalyvių tarpe buvo keletas moksleivių, kurie svajoja tapti dailininkais.

Balandžio 12 d. Antalieptės vienuolyne apsilankė Zarasų meno mokyklos moksleiviai. Pirmiausiai apie plenerą jiems išsamiai papasakojo plenero vadovas Alvydas Stauskas, po to visa grupė lankėsi plenero dalyvių studijose, kvepiančiose šviežiais aliejiniais dažais. Jaunuoliai smalsiai apžiūrėjo naujus paveikslus, klausėsi dailininkų pasakojimų  apie menininko kelią – kodėl (ne)verta jį rinktis, kaip atrasti savo stilių. Grupėje buvo nemažai tokių, kurie pasiruošę studijuoti dailę. O kurie rinksis kitas profesijas, įgaus patirties, suvokimo apie meną, kultūrą, estetiką, o tai visuomet pravers gyvenime.

Pagrindinis projekto partneris – VšĮ ,,Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“
Projekto partneris – Kultūros centras Dusetų dailės galerija.
Projekto veiklų Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje koordinatorius – Zarasų r. savivaldybės administracija
Projektas finansuojamas iš EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų pagal programą ,,Kultūra“
Nuotr. Alvydo Stausko ir Vilijos Visockienės