II-sis kamerinės muzikos festivalis Dusetose

Projekto „Klasika čia ir dabar!“ įgyvendinimo laikotarpiu įvyko II-sis kamerinės muzikos festivalis. Trijų Utenos apskrities miestų kultūros centro salės sukvietė žiūrovus į nemokamus koncertus, kuriuose jie išgirdo Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos katedros jungtinį kamerinį orkestrą, vadovas ir dirigentas Jonas Janulevičius. Orkestras atvyko ne vienas. Koncertinėje programoje pasirodė solistės Karolina Činikaitė, Agnė Čepaitytė. Solistės specialiai šiam festivaliui grįžo į Lietuvą iš užsienio. Prie orkestro prisijungė ir jaunieji atlikėjai iš Visagino kūrybos ir menų akademijos. Smuikininkės Patricija Gyulbudaghyants, Aušrinė Gudaitė ir klarnetininkė Galina Deryugina.
Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje festivalio koncertas įvyko spalio 30 d., į jį atvyko nemažai kamerinės muzikos gerbėjų.
Jonas Janulevičius – 2015 m. pelnė „Auksinį scenos kryžių“ operetės ir miuziklo kategorijoje už operetės „Balius Savojoje“ ir miuziklo „Grafas Montekristas“ muzikinės dalies parengimą bei P. Abrahamo operetės „Balius Savojoje“ partitūros orkestruotę. Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių simfoninio orkestro vadovas, tarptautinio muzikos festivalio „Operetė Kauno pilyje“ vyriausiasis dirigentas ir muzikinis vadovas, Vytauto Didžiojo Muzikos akademijos docentas.
Karolina Činikaitė (sopranas) – 2019 m. su pagyrimu už aktyvią meninę-visuomeninę veiklą, baigė Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos atlikimo meno, sceninių žanrų dainavimo bakalauro studijų programą. Muzikos akademijoje itin aktyviai iliustruoja fortepijono katedros studentams. Dalyvavo prof. Serenella Fraschini, Maria Rite de Matteis (Italija), prof. Mackenzie Thomas, Kurt Ollman (JAV), prof. Wolfgang Niessner (Universitat Mozarteum Salzburg, Austria) operinio dainavimo meistriškumo kursuose. 2017 ir 2019 m. dalyvavo Baltijos šalių ir Sankt Peterburgo projekte „Baltijos muzikos akademija“ ir koncertavo Lietuvoje, Latvijoje bei Rusijoje. Tarptautinių konkursų laureatė ir diplomantė, konkurse Kazachstane buvo apdovanota Grand prix. Šiuo metu patirtį augina Kauno valstybinio muzikinio teatro scenoje.
Agnė Čepaitytė (mecosopranas) – Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos magistrantė, aktyviai koncertuojanti įvairiose Lietuvos ir užsienio scenose, dalyvaujanti meno festivaliuose, projektuose, visuomeninėje veikloje, tobulėjanti meistriškumo kursuose su profesionalais. Agnė yra Respublikinių ir Tarptautinių konkursų laureatė ir prizininkė. Taip pat nuo šio rudens ją galima išvysti ir Kauno valstybinio muzikinio teatro scenoje.
Aušrinė Gudaitė – Visagino kūrybos ir menų akademijos mokinė, Ievos Gudienės smuiko 5 klasė. Labai įvairiapusiška muzikantė. Jos nuopelnai žinomi ir folkloriniame, ir klasikiniame muzikavime. Ji daugkartinė Aukštaitijos krašto Marijos Jolantos Černienės vardo jaunųjų atlikėjų konkurso laureatė, Tarptautinio kamerinės instrumentinės muzikos konkurso „Musica Brillante“ II vietos laureatė, jauniausia dalyvė. Tame pačiame konkurse pelnė specialųjį Šopeno fondo prizą. Liepos mėnesį koncertavo kartu su Lietuvos Nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“.
Patricija Gyulbudaghyants – Visagino kūrybos ir menų akademijos mokinė, Ievos Gudienės smuiko 5 klasė. Daugkartinė respublikinių bei tarptautinių konkursų dalyvė bei laimėtoja. Tarptautiniame Viktoro Radovičiaus konkurse pelnė III vietą, yra Nacionalinio Balio Dvariono konkurso diplomantė. Kaip ir Aušrinė, liepos mėnesį pasirodė Visagine vykusiame koncerte su Lietuvos Nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“.
Galina Daryugina – Visagino kūrybos ir menų akademijos mokinė, Algimanto Rastenio klarneto 5 klasė. Galina aktyviai koncertuoja mokyklos koncertuose. Projektas „Klasika čia ir dabar!“ debiutinė galimybė prisistatyti jaunai atlikėjai.
Šis projektas tik įrodo kaip svarbu laiku atrasti ir paskatinti jaunus atlikėjus, muzikantus regione. Kvietimas prisijungti koncertuoti solo su orkestru tai didžiulis žingsnis jaunųjų atlikėjų gyvenime, o kai kam lieka tik neišsipildžiusi svajonė. Tai puiki galimybė ir regiono gyventojams prisiliesti prie klasikinės muzikos neišvykstant į didžiąsias sales.
Koncertinėje programoje skambėjo gražiausios arijos ir instrumentiniai kūriniai, kuriuos sukūrė žymūs kompozitoriai – W. A. Mocart, B. Dvarionas, E. Grieg, G. Puccini, J. Brams, L. Bocerinni, J. Offenbach, E. Elgar ir M. Hauser.

Projektą įgyvendina Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija ir Zarasų rajono savivaldybės administracija.
Projekto partneriai – Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija, Dusetų kultūros centras – dailės galerija
Molėtų kultūros centras

Vilijos Visockienės nuotraukos/video