Kalėdinė mugė Dusetose

Gruodžio 9 dieną Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje netrūko šventinio šurmulio, ryškių spalvų ir gundančių kvapų, šilumos bei bendravimo malonumo – čia vyko jau tradicine tapusi kalėdinė mugė. Jos iniciatorė bei koordinatorė Ieva Špūrienė sako, kad šiemet užsiregistravo net 30 prekybininkų. Jie siūlė gausų prekių asortimentą – naminės duonos ir sūrių, kalėdinių kepinių, įvairių medaus rūšių, žolelių arbatos, liofilizuotų vaisių, uogų ir net ledų, džiovintų daržovių sriubų, gaivių raugintų gėrimų, mėsos ir žuvies produktų. 

Šaltą žiemos metą ypač reikalingi vilnoniai apdarai – jų taip pat buvo.  Primezgė, prinėrė, prisiuvo jaukių rankdarbių ir Zarasų rajono Neįgaliųjų draugijos Dusetų skyriaus moterys. Taip pat buvo galima įsigyti keramikos dirbinių, albumų, skoningų užrašinių, rankomis siūtų kuprinių, papuošalų, atvirukų, šventinių vaškinių žvakių. Išrankiausiam skoniui buvo autorinių papuošalų, tapybos darbų.

Kultūros centro Dusetų dailės galerijos fojė papuošė ūkininkų Giedrės ir Stasio  Brogų padovanota eglutė,  o Vasaknų bendruomenės narės siūlė kavos, arbatos, vieno kąsnio užkandžių.

Tokios mugės ypač reikalingos tiems Dusetų gyventojams, kurie neturi galimybės nuvažiuoti į miestuose vykstančius renginius. Taip pat tai puiki proga pasirodyti su savo darbeliais vietiniams auksarankiams, smulkiems verslininkams. Tad mugė gyvas, reikalingas renginys, ir po jos ne vienas žmogus išsakė norą, kad tokie suėjimai vyktų dažniau.

V. Visockienės info/nuotr.