Meno edukacija moksleiviams

Kovo 21 – 31 dienomis Antalieptėje vyksta tarptautinis pleneras ,,Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“. Jame dalyvauja 10 dailininkų iš Lietuvos ir Latvijos: Arvydas Bagdonas, Rebeka Bruder, Ivo Folkmanis (Latvija), Ričardas Garbačiauskas, Algirdas Gaižauskas, Violeta Gasparaitis, Romualdas Pučekas, Rimvydas Pupelis, Liliana Žutautienė, Valentinas Varnas, Alvydas Stauskas (plenero vadovas).
Kovo 28 d. plenero dalyviai savo kūrybinėse dirbtuvėse Antalieptės vienuolyne surengė tapybos praktinę edukaciją moksleiviams. Tokios edukacijos – puikus užsiėmimas ir svajojantiems apie dailininko šlovę, ir tiesiog norintiems lavinti savo kūrybiškumą, pažaisti spalvomis, improvizuoti ir bendrauti.
Dailininkas, pedagogas ekspertas Romualdas Pučekas (Dusetos) supažindino su savo paveikslais, pasakojo, kokiu būdu jie atsiranda – parodė, kaip paruošiamos drobės, kaip ištempiamos ant porėmių, kokie naudojami dažai. Be abejo, tai tik techninė pusė, juk pats svarbiausias dalykas – idėja ir jos išpildymas. Vaikams buvo labai įdomu stebėti, kaip profesionalus dailininkas tapo, kaip baltose drobėse ryškėja siužetinės temos arba spalvinės geometrinės abstrakcijos.
Dailininkas Arvydas Bagdonas (Vilnius) pakvietė moksleivius patiems pabūti dailininkais. Jis akordeonu pagrojo kelias melodijas, kurias vaikams reikėjo nupiešti, perteikiant muzikos ritmą ir nuotaiką. Tad buvo improvizuojama linijomis ir dėmėmis, darbo procese persipynė pažinimas ir džiaugsmas, saviraiška ir kūrybiškumas. A. Bagdonas, atskleidęs savo paslaptį, kad yra tituluotas vyriausiasis Lietuvos Kalėdų senelis, padovanojo moksleiviams atminimo suvenyrus.
Edukacinis vakaras buvo puiki proga vaikams prisiliesti prie profesionalaus meno, pasidžiaugti kūrybos rezultatais, maloniai pabendrauti.

Pagrindinis projekto partneris – VšĮ ,,Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“
Projekto partneris – Kultūros centras Dusetų dailės galerija. Plenero kuratorė – Ieva Špūrienė.
Projekto veiklų Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje koordinatorius – Zarasų r. savivaldybės administracija
Projektas finansuojamas iš EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų pagal programą ,,Kultūra“
Vilija Visockienė, nuotr. Alvydo Stausko