Muzika – iš širdies į širdį

Amelija iš Monmartro, Džeimsas Bondas, Don Žuanas, Karibų jūros piratai… Šie ir kiti garsūs pasaulinio žinomumo filmų herojai lapkričio 21 dieną lankėsi Antazavės dvare! Netikite? Jūs teisūs – iš tiesų čia lankėsi styginis kvartetas „ARCHI QUARTETT“, o jų atliekama populiarių kino filmų muzika leido klausytojams nors mintimis atitrūkti nuo realybės ir persikelti į tolimiausias šalis ir epochas.
Koncerto kūrinius žaismingai pristatanti Vitalija Makrickienė džiaugėsi pakvietimu koncertuoti Antazavės dvare, kuriame gimė ir augo viena žymiausių Lietuvos moterų – Emilija Pliaterytė. Kvarteto atliktas I. Narkutės kūrinys „Raudoni vakarai“ iš kino filmo apie Tadą Blindą tobulai tiko dvaro erdvei.
Styginių kvartetas „Archi Quartett“ – keturių jaunų muzikantų projektas, siekiantis ištrinti klasikinės ir populiarios muzikos ribas. „Mūsų moto – iš širdies į širdį! Mūsų siekis – populiariąją muziką atlikti profesionaliai, o klasikinę – neatsisakant populiariosios muzikos energetinio užtaiso. Grodami mes visas savo teigiamas emocijas sudedame į muziką ir esame tikri, kad jos visos pasiekia mūsų klausytojus. Juk muzika turi teikti džiaugsmą! Styginių kvarteto atliekama muzika visose erdvėse skamba puikiai! Nesvarbu KUR, svarbu KAIP! Mes visur randame savų klausytojų, nes grojame iš širdies į širdį!
Kiekvienas individualiai mokėmės atlikti klasikinę muziką nuo vaikystės, tačiau ėmę groti drauge, šalia klasikos bandome ir kitus muzikos stilius – grojame jazz, pop , rock, filmų muziką, tango. Patys darome aranžuotes ir atliekame muziką, kuri mums išties patinka ir kurios mes klausomės laisvalaikiu – tad grojame ją su dideliu užsidegimu ir energija. Kadangi mums patinka groti drauge ir patinka atlikti mėgiamą muziką, niekada neatsisakome pasirodymų ir netradicinėse erdvėse – šalia koncertų įvairiuose Lietuvos koncertų salėse ir festivaliuose, mielai rengiame pasirodymus ir jaukiuose šeimos šventėse ir iškilminguose verslo renginiuose, yra tekę koncertuoti ir ant ežero kranto, ir net lėktuvo angare.“
Kvartete groja Vitalija Makrickienė (smuikas), Gintė Kriščiūnaitė (smuikas), Mantas Makrickas (altas), Mykolas Rutkauskas (violončelė).
Kultūros centro Dusetų dailės galerijos projekto „Muzika gurmanams“ vadovė Ieva Špūrienė po koncerto, sveikindama muzikantus ir žiūrovus, neslėpė džiaugsmo pavykusiu projektu: „Kiekvienas iš mūsų atėjom čia su kažkokiais lūkesčiais. Man rašant šitą projektą, svarbiausia buvo pakviesti klasikinės muzikos atstovus, kad pritraukti kuo daugiau naujos auditorijos. Mano lūkesčiai išsipildė su kaupu. Ačiū jums labai už žaismingą, nuoširdų, emocijų kupiną koncertą. Tikiuosi, jūs pas mus ne paskutinį kartą.“
Kultūros centro Dusetų dailės galerijos Alvydas Stauskas akcentavoį, kad atgimusiame dvare vyksiantys koncertai, parodos, kiti renginiai reikšmingai papildys bendrą mūsų krašto kultūrinį gyvenimą.
Į šiuos nemokamus klasikinės muzikos koncertus klausytojai atvažiuoja iš atokiausių Zarasų ir aplinkinių rajonų vietų. Klasikos gerbėjai džiaugiasi naujai atsiradusia puikia vieta profesionalaus meno renginiams.
Antazavės dvaras perleistas Kultūros centro Dusetų dailės galerijai su patikėjimo teise valdyti ir disponuoti.
Gruodžio 4 d. 15 val. žiūrovai bus pakviesti į paskutinį projekto „Muzika gurmanams“ koncertą, kuriame skambės dainininkės JUDITOS LEITAITĖS, smuikininkės PAULINOS DAUKŠYTĖS-ŠERECKIENĖS, pianisto JURIJAUS SUCHANOVO muzikinė kūrybinė programa „Muzika sielai“.
Kultūros centro Dusetų dailės galerijos projektą „Muzika gurmanams“ remia Zarasų rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
Vilija Visockienė, nuotr. autorės