Muzika kaip malda

Vokalinis ansamblis „Inmezzo“ tęsia koncertų ciklą, skirtą Ukrainai paremti – lapkričio 19 dieną Dusetose nuskambėjo 23-iasis  ciklo „Būkime stiprūs kartu“ koncertas.

Koncertavo Rasa Dzimidaitė (sopranas), Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Lina Urniežiūtė (mecosopranas), Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas). Lėšos, surinktos koncertų metu, yra aukojamos įvairioms organizacijoms, kurios rūpinasi humanitarine pagalba Ukrainai.

Koncerte skambėjo ištraukos iš operų ir operečių bei lietuvių autorių kūriniai. Įvairios publikos šiltai sutinkamą repertuarą nusako ir pats ansamblio pavadinimas, italų kalba reiškiantis  aukso vidurį tarp rimtosios sakralinės, klasikinės ir populiariosios muzikos.

„Nuoširdžiai dėkojame Dusetų krašto žmonėms, prisidėjusiems prie mūsų kelionės Ukrainos pergalės link!“ dėkojo po koncerto „Inmezzo“ kolektyvas.

Viso vakaro metu solistės ne tik dainavo, bet ir dalinosi savo nuotaikomis, mintimis apie Ukrainoje vykstantį karą, ragino nebūti abejingais ir kiek kas gali prisidėti prie būsimos Ukrainos ir viso civilizuoto pasaulio pergalės prieš klastingą agresorių, jau devynis ilgus mėnesius negailestingai naikinantį šios šalies žmones. Prie aukų dėžutės buvo padėti Vieniai – suvenyrai su Ukrainos simbolika, primenantys – žmones vienija jų darbai, mintys ir maldos. „Maldų niekada nebus per daug, tad melskimės už pergalę“, – kalbėjo dainininkės ir muzika tą vakarą skambėjo kaip tobuliausia malda, palietusi kiekvieno žmogaus širdį.

Atlikėjoms visų žiūrovų vardu nuoširdžiai dėkojo ir gėles įteikė Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas.

„Inmezzo“  2004 metais įkūrė ansamblio iniciatorė ir meno vadovė Aušra Stasiūnaitė, ilgametė Lietuvos nacionalinės operos ir baleto solistė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros docentė, tarptautinių konkursų laureatė, kuri stažavosi legendinėje Milano La Skaloje, dėstė dainavimą Lotynų Amerikos dainavimo akademijoje Karakase (Venesuela). Ansamblis aktyviai koncertuoja, dalyvauja muzikiniuose projektuose, televizijos laidose, festivaliuose, labdaros projektuose.

Vilija Visockienė, nuotr. autorės