Muzika mažoms nosytėms

Gegužės 30 dieną Kultūros centras Dusetų dailės galerija klegėjo vaikišku juoku – čia vyko Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro programa patiems mažiausiems žiūrovams. Renginys – iš projekto „Kultūrynos – kultūra, kuri saugo“ (koordinatorė Ieva Špūrienė).

LNOBT koncertai vaikams – didelio susidomėjimo sulaukusi idėja – skirta ir patiems mažiausiems, ir jau paaugusiems vaikučiams,  ir tėveliams bei seneliams, juk muzika ir juokas – labiausiai suartinantys dalykai! Šiandien buvo daug smagių ir tikrų emocijų, o kai kuriems žiūrovams tai buvo ir pirmasis gyvenime tikras klasikos koncertas, neabejotinai palikęs pačius gražiausius įspūdžius! Ačiū visiems atėjusiems ir kartu dainavusiems bei muzikavusiems!

Skambant margai vaikiško pasaulio muzikai – vaikiškų spektaklių melodijoms, žinomiems klasikinės muzikos kūriniams, animacinių filmų ir net žaidimų muzikos fragmentams, į smagią muzikinę kelionę kartu su vaikais žaismingai leidosi trys teatro orkestro muzikantės – Justė Martinkėnaitė (smuikas), Roma Jaraminaitė (violončelė) ir Aistė Baliunytė (arfa). Pasipuošę raudonomis nosytėmis, smalsūs klounai Be ir Zi taip pat nusprendė keliauti kartu. Profesionalūs aktoriai, klounai Joana ir Justinas Narvidai, klounados ypatumų nuolat mokosi Vienos tarptautinėje juoko mokykloje, tad lengvai ir smagiai paprastus dalykus paverčia nepaprastais, kiekvienoje situacijoje sukurdami įtraukiantį žaidimą.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Zarasų rajono savivaldybė. Projektą vykdo Kultūros centras Dusetų dailės galerija. Partneris – Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Nuotr. V. Visockienės