Muzika sielai

Kultūros centro Dusetų dailės galerijos projektas „Muzika gurmanams“ baigėsi. Jo eigoje buvo surengti trys klasikinės muzikos koncertai. Rugsėjo 25 d. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje skambėjo Baltijos gitarų kvarteto muzikantų Sergejaus Krinicino, Sauliaus Lipčiaus, Chriso Ruebenso (Belgija) ir Zigmo Čepulėno atliekami klasikiniai ir šiuolaikiniai kūriniai gitarai. Kiti trys koncertai įvyko Antazavės dvare. Lapkričio 7 d. klausėmės garsaus pianisto, H. Ellerio ir M. K. Čiurlionio tarptautinių konkursų laureato ANDRIAUS VASILIAUSKO atliekamų kūrinių. Lapkričio 21 d. girdėjome styginio kvarteto „ARCHI QUARTETT“ kūrybinės muzikinės programos. O koncertų ciklą gruodžio 4 d. vainikavo dainininkės JUDITOS LEITAITĖS, jos dukros smuikininkės PAULINOS DAUKŠYTĖS-ŠERECKIENĖS, pianisto, kompozitoriaus JURIJAUS SUCHANOVO muzikinė kūrybinė programa „Muzika sielai“.
Muzikantai, atvažiavę iš Vilniaus, grožėjosi pusnyse skendinčiu mūsų kraštovaizdžiu ir atgimstančiu, kalėdinėmis šviesomis nušvitusiu Antazavės dvaru: „Kokia nuostabi aplinka! Reikia tik asmenybių, reikia labai daug jaunatviško entuziazmo ir jūsų dvaras taps vienu žymiausiu kultūrinės traukos objektu Lietuvoje, koks, tarkim yra Paliesiaus dvaras!“, – neslėpė susižavėjimo Judita Leitaitė. Dainininkės nuoširdumas, tarp kūrinių pasakojami nutikimai iš asmeninio ir koncertinio gyvenimo akimirksniu papirko pilną žiūrovų salę, kurių netrūko ir šį kartą – nepaisydami slidžių kelių, klasikinės muzikos gerbėjai atvyko iš kitų rajonų, iš atokiausių Zarasų krašto miestelių ir kaimelių.
Projekto „Muzika gurmanams“ vadovės Ievos Špūrienės lūkesčiai pasiteisino su kaupu ir ji sako, kad tai tik pradžia, kad ir ateityje bus daug aukšto meninio lygio nekomercinių renginių. Žmogui niekada neužteks vien sotaus kąsnio, visada norėsis kažko, kas pakylėtų sielą, ypač tokiais neramiais, slegiančiais laikais.
Koncerte klausėmės kalėdinių suomių ir lietuviškų kūrinių, rusiškų senųjų romansų. Maestro kompozitoriaus Algimanto Raudonikio dainos žodžius „paskutinis tango“ Judita Leitaitė perfrazavo į „ne paskutinis tango“, sakydama, kad jai labai norisi dalintis optimizmu ir viltimi. Šviesos tą popietę trūko lauke, tačiau ne žmonių akyse ir širdyse. O skirstantis visur skambėjo „Iki pasimatymo“!

Kultūros centro Dusetų dailės galerijos projektą „Muzika gurmanams“ rėmė Zarasų rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
Vilija Visockienė, nuotr. autorės