Panevėžio fotomenininkų fotografijų paroda Dusetose

Kovo 16 d. Dusetų dailės galerijoje atidaryta Panevėžio fotomenininkų ARVYDO GUDO, SAULIAUS SALADŪNO, MARIJOS ŠILEIKAITĖS-ČIČIRKIENĖS fotografijų paroda. Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas džiaugėsi ilgamečiu bendradarbiavimu su Panevėžio fotomenininkais, parodų keitimusi, dalyvavimu bendruose projektuose. Parodos autoriai išsamiai pristatė savo eksponuojamus fotografijos ciklus. Parodos atidarymo metu savo klubo Garbės narius pasveikino Panevėžio fotografų draugijos pirmininkė Danutė Augustinienė, kiti klubiečiai, kolegas sveikino ir jų bičiuliai iš Dusetų, Vilniaus, Zarasų, Daugpilio.

Paroda vyks iki balandžio 19 d.

Fotomenininkė MARIJA ŠILEIKAITĖ-ČIČIRKIENĖ: „Yra žmogaus gyvenimo kelias ir jo vidinė būsena. Ji taip pat būna kelyje. Mes nuolatos kažkur einame ir keičiamės nuolatos. Vengiame kalbėti, kad į pabaigą ateisime, mintis apie tai stumiame nuo savęs. Bet juk artėjame į tą tašką. O kas yra taškas? Taškas – pradžia. Taigi pabaiga, mūsų buvimo pabaiga bus kažko naujo pradžia…“

Fotomenininkas, scenografas, grafikas ARVYDAS GUDAS: „Nuotraukoje turi matytis dulkės, turi būti juntamas kvapas“. “Ne vienoje vizualiojo meno srityje kuriančio menininko nuotraukos – tai pasakojimai, kuriuos galime atrasti kasdienybėje, jei tik mažiau skubėsime ir būsime pastabesni.”

Fotomenininkas SAULIUS SALADŪNAS: „Kūnas – tarsi dėžutė – mintims, pastebėjimams, išgyvenimams pojūčiams, gėriui, ligoms, meilei, neapykantai.“ Laviruodamas tarp eroso ir rafinuotos formų estetikos savo fotografijomis Saulius Saladūnas ne tik atskleidžia vis kitokius daugiabriaunės vaizdinės realybės, bet ir skirtingų pasaulėžiūrų diskursus.

V. Visockienės nuotr.