Panevėžio lėlių vežimo teatras Dusetose

Panevėžio lėlių vežimo teatras šiemet švenčia jubiliejines 35-ąsias gastroles su vežimu po Lietuvą. Tai iš tiesų unikalus reiškinys – plentais ir vieškeliais per šalį rieda didelis spalvingas vežimas, kurį traukia garvežys. Jis sustoja miesteliuose ir kaimuose, kur laukia nematytos ir negirdėtos lėlių pasakos pasiilgę vaikai. Birželio 5 – 29 dienomis teatro kolektyvas su teatrine improvizacija „Lėlių cirkas“ (rež. I. Ignatenko ir S. Alochinas) lankosi Panevėžio, Anykščių, Molėtų, Utenos, Švenčionių, Ignalinos, Zarasų, Rokiškio ir Kupiškio rajonuose. Planuojama aplankyti net 45 miestelius. Mūsų rajone spektakliai parodyti Zarasuose, Degučiuose, Antalieptėje, Dusetose, Antazavėje.
Kepinančią tropiniu karščiu birželio 20 d. garsiakalbiai iš spalvingo garvežiuko, riedančio Dusetų gatvėmis, kvietė mažus ir didelius į cirką su lėlėmis. Tai iš tiesų cirkas su lėlėmis. Lėlėmis, kurios savo talentais sugeba nustebinti daug labiau nei žmonės. Linksmuoliai išdaigininkai klounai, galingas liūtas, į kurio galvą vaikai drąsiai kišo galvas, talentingas dainuojantis ruonis ir kiti nepaprasti veikėjai sukūrė stebuklingą cirko atmosferą ir užbūrė kiekvieną. Norintys pasižvalgė ir užkulisiuose, kur bus atskleistos kai kurių triukų paslaptys. Spektaklio metu nenuskambėjo nė vienas žodis, tačiau nuotaikinga ir vietoje nustygti neleidžianti muzika bei nepamirštami vaizdiniai vertė skaniai kvatotis!
Projektu siekiama populiarinti Panevėžio miesto vardą bei lėlių teatro meną regionuose, suartinti ir paskatinti bendradarbiavimą bei partnerystę su vietos bendruomenėmis, formuoti vaikų ir jaunimo vertybines nuostatas, kurios padės auginti visapusiškai šiuolaikiškas ir dvasiškai turtingas asmenybes. Už paramą organizuojant 2021 metų 35-ąsias tradicines vasaros gastroles su vežimu po Lietuvą, lėlių vežimo teatro kolektyvas dėkoja Lietuvos Kultūros tarybai, Panevėžio miesto savivaldybei ir žinoma, visoms vietos bendruomenėms, kultūros darbuotojams ir visiems mylintiems teatro meną.
Režisierius Antanas Markuckis teatro kolektyvo vardu nuoširdžiai padėkojo Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai už šiltą ir nuoširdų priėmimą.

Parengė Vilija Visockienė
Nuotr. Aivaro Troščenkos
Video – https://www.youtube.com/watch?v=Vrzi5ExHrgY