RAMUNĖ PRANCKEVIČIŪTĖ keramikos darbų paroda Antazavės dvare

Parodos atidarymas ir susitikimas su autore gegužės 4 d. (šeštadienį) 13 val.
Paroda veiks iki liepos 4 d.

R. Pranckevičiūtė yra dailininkė keramikė ir dailės pedagogė. Jis dirbo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Dizaino katedroje, buvo asistentė, vėliau dėstytoja. Ji taip pat buvo Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokyklos vyresnioji dailės mokytoja.

Nuo 2017 m. ji gyvena Anykščiuose ir dirba Leliūnuose (Utenos r.), yra Utenos kraštotyros muziejaus padalinio Meno centro vadovė.

Ji yra parodų, konkursų ir plenerų organizatorė, nuo 2008 m. kasmet rengia respublikinius Lietuvos meninės paskirties kolegijų studentų plenerus Nidoje. Ji dalyvavo tarptautiniame plenere Kalisze (Lenkija, 2010 m.), plenere „Art Žyžal“ Bobruiske (Baltarusija, 2011 m.).

Nuo 2003 m. R. Pranckevičiūtė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, nuo 2009 m. kūrė viešosios įstaigos „Amatų gildija“ atviroje dirbtuvėje, kaip žaliavas naudodama medį, stiklą, o dažniausiai – baltąjį molį. Jos kūryba kartais įvardinama kaip tūrinė grafika, keramikos objektai apibūdinami kaip labai jaukūs, plastiški ir spalvingi. Menininkė linkusi improvizuoti gamtos temomis, mėgsta kurti daug įvairių objektų viena tema, kurie vėliau sudėliojami į bendrą kompoziciją.