Redos ir Arūno Uogintų kūrybos paroda „UKRAINA NETOLI“

Parodos atidarymas ir susitikimas su autoriais 2024 m. gegužės 30 d. (ketvirtadienį) 16 val. Atidarymo metu bus parodytas performansas.
Paroda veiks iki 2024 m. birželio 27 d.
Netoli mūsų vyksta grėsmingas karas, kur agresyvūs okupantai nepaiso jokių žmoniškumo normų. Neįmanoma atsiriboti nuo tokios realybės, o ir menininko pozicija įpareigoja atliepti tai savo kūryboje. Reflekcijos, įžvalgos ir jausmai fiksuojasi kūriniuose, kartu su žiūrovu norisi stebėti, diskutuoti, dalintis savo kūrybiniais atspindžiais. O visa medijų erdvė pripildyta tiek „feikinio“ šlamšto, kad tiesa ar realybė tiesiog prašosi meninės interpretacijos – filtro, kuris gali sufomuoti tam tikrą meninių nuojautų derinį, ribą – nestabilią efemerinę teritoriją – kupiną dar nesusiformavusių vaizdinių, garsų, tekstų fragmentų, daug kraupios realybės įrodymų, informacijos.
Redos ir Arūno Uogintų, aliuminio folijos, juodo akrilo ir sintetinio audinio technologijų meninė raiška, kūriniai – grafika, tapyba, meniniai objektai, skulptūros – tiesia kelią diskusijai apie meninę tiesą ir „feikinio“ karo vizijų refleksijas, nesiekiant agresyvaus atsako. Kūrinių tam tikras „puošnumas“, sentimentalumas kelia kūrybiškumo ir su juo siejamo idealizmo, pragmatizmo, socialinės atsakomybės problemas.