Redos ir Arūno Uogintų paroda „Ukraina netoli“

Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje gegužės 30 d. atidaryta Redos ir Arūno Uogintų (Šiauliai) kūrybos paroda „UKRAINA NETOLI“.  Atidarymo metu buvo parodytas performansas – ugnimi nubrėžtas apsauginis magiškas ratas – sutraukęs daug žiūrovų.

Parodą atidaręs Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas džiaugėsi, kad ši paroda yra ne tik originali, bet ir aktuali. Parodos autorius pasveikino jų bičiuliai bei kolegos.

„Netoli mūsų vyksta grėsmingas karas, kur agresyvūs okupantai nepaiso jokių žmoniškumo normų. Neįmanoma atsiriboti nuo tokios realybės, o ir menininko pozicija įpareigoja atliepti tai savo kūryboje. Reflekcijos, įžvalgos ir jausmai fiksuojasi kūriniuose, kartu su žiūrovu norisi stebėti, diskutuoti, dalintis savo kūrybiniais atspindžiais. O visa medijų erdvė pripildyta tiek „feikinio“ šlamšto, kad tiesa ar realybė tiesiog prašosi meninės interpretacijos – filtro, kuris gali sufomuoti tam tikrą meninių nuojautų derinį, ribą – nestabilią efemerinę teritoriją – kupiną dar nesusiformavusių vaizdinių, garsų, tekstų fragmentų, daug kraupios realybės įrodymų, informacijos.

Redos ir Arūno Uogintų aliuminio folijos, juodo akrilo ir sintetinio audinio technologijų meninė raiška, kūriniai – grafika, tapyba, meniniai objektai, skulptūros – tiesia kelią diskusijai apie meninę tiesą ir „feikinio“ karo vizijų refleksijas, nesiekiant agresyvaus atsako. Kūrinių tam tikras „puošnumas“, sentimentalumas kelia kūrybiškumo ir su juo siejamo idealizmo, pragmatizmo, socialinės atsakomybės problemas.“ Iš parodos anotacijos.

Paroda veiks iki 2024 m. birželio 27 d.

Nuotr. V. Visockienės