REMIGIJAUS KRIUKO meninio stiklo paroda

2022 m. birželio 4 d. – liepos 1 d.

DUBAJUS – PARYŽIUS – KOBURGAS – LONDONAS – DUSETOS
Tai – ne tik vietos, kur pabuvojo menininkas Remigijus Kriukas. Tai – vietos, kuriose vien šiais metais buvo iškraunamas ir įkraunamas jo kūrybinis lagaminas. Iškraunami kūriniai parodoms ir ekspozicijoms, o įkraunamas – idėjomis, patirtimis, įžvalgomis, vizijomis.
Neatsitiktinai ir simboliškai parodos Dusetose plakate rampos šviesoje puikuojasi mėlynasis Remigijaus lagaminas. Jis ne tik neatsiejamas kelionės palydovas, bet ir pačios kelionės simbolis. Sutikime, menininkui kūryba ir yra kelionė, o kelias ir yra gyvenimas.

REMIGIJUS KRIUKAS
Stiklo menininkas
Gimė 1961m. kovo 14 d. Panevėžyje.
1980-1985 m. mokėsi ir baigė Lietuvos Valstybinį dailės institutą ir, įgijęs stiklo dailininko specialybę, pradėjo dirbti AB “Panevėžio stiklas”. Nuo 1993 m. iki 2000 m. dirbo dizaineriu meninio stiklo ceche.
2000 m. įkūrė savo meninio stiklo studiją “Glasremis” Panevėžyje.
Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1992m.
1993m. stažavosi Danijoje, Bornholmo saloje, pas meninio stiklo meistrus Charlie Maeker (“Snogebaek glashutte” studija) ir Pete Hunner (“Baltic sea glass” studija). Yra gerai susipažinęs su Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos meninio stiklo mokyklomis.
Nuo 1985m aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Suomijoje, Danijoje, Švedijoje, JAV, Olandijoje, Liuksemburge, Bulgarijoje ir kt. šalyse bei kūrybiniuose simpoziumuose Lietuvoje, Latvijoje, Ukrainoje, Čekijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Estijoje.
Autorinius darbus yra įsigiję Lietuvos Dailės muziejus (Lietuva), Panevėžio miesto dailės galerija (Lietuva), Budapešto meno muziejus (Vengrija), Frauenau stiklo muziejus (Vokietija), Lvovo meno muziejus (Ukraina), Lvovo stiklo muziejus (Ukraina), Evald Okas muziejus (Haapsalu, Estija) , Rusijos dekoratyvinės-taikomosios ir liaudies meno muziejus (Maskva, Rusija), K.A.Savitskio galerijos Penzos filialas Stiklo ir krištolo muziejus (Nikolskas, Rusija), Rygos stiklo muziejus (Latvija), Suomijos stiklo muziejus (Riihimäki, Suomija), Kuskovo rūmai. Maskva, (Rusija), Ningbo stiklo muziejus. Ningbo. (Kinija).

1993 metais Bardudvarnok, Vengrija, vykusiame tarptautiniame stiklo simpoziume Remigijaus Kriuko darbas buvo pripažintas geriausiu.
2009 metais parodoje “Panevėžio dailės dienos 2009” tapo nominacijos “Už kūrybinę brandą” laureatu.
2006 metais Lietuvos pramonininkų konfederacijos apdovanojimas – Profesijos riterio sertifikatas ir ženklas, „Už šalies garsinimą įvairiose parodose“.
2010 metais už kūrybinius pasiekimus apdovanotas Ukrainos Nacionalinės meno akademijos sidabro medaliu.
2011 metais išrinktas Metų panevėžiečiu už reikšmingą eksporto didinimą, įspūdingas kūrybines parodas, nuolat veikiančias meno ekspozicijas, aktyvų Panevėžio verslo ir meno bendruomenės interesų atstovavimą nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.
2012 metais Rusijos federacijos kultūros ministerijos, Visos Rusijos dekoratyvinės-taikomosios ir liaudies meno muziejaus diplomas “Už šiuolaikinį vizualinį sprendimą”.
2013 metais suteiktas Rusijos menų akademijos garbės nario vardas.
2014 metais Remigijui Kriukui – už aktyvią kūrybinę veiklą (2013m.), šiuolaikinio stiklo meno propagavimą Lietuvoje ir užsienyje suteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos Auksinis ženkliukas (Nr.43).
2014 metais suteiktas Ukrainos Menų Akademijos užsienio nario vardas.
2017 metais menininkų duetas Remigijus Kriukas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘2017“ be konkurencijos tapo „Žiūrovų rinktiniais menininkais“ (atstovaujantys Dusetų dailės galeriją).
2019 metais tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘2019“ – „Žiūrovų rinktinis menininkas“ („Volfas Engelman“ premija)Remigijus Kriukas (atstovaujantis Dusetų dailės galeriją).
2021 metais Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno premija.