Rokiškio dailininkų klubo„RODA“ kūrybos paroda

Birželio 2 d. – birželio 28 d.  

Parodoje dalyvavo Rokiškio dailininkų klubo “RODA” nariai: Arūnas Augutis, Rimvydas Pupelis, Sigitas Daščioras, Žilvinas Vaičiūnas, Asta Keraitienė, Ligitas Keraitis, Sigutė Klemkaitė, Dalia Varnaitė, Eglė Kurlavičienė, Raimondas Gailiūnas, Gediminas Gražys.

Per daugiau nei 20 metų surengta gausybė grupinių ir personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, organizuojami plenerai, meninės akcijos – langinių tapymo, šiaudinių skulptūrų deginimo ir kitos.
„RODA“ – tai 10 gražiame Rokiškio krašte gyvenančių dailininkų, rengiančių parodas, dalyvaujančių pleneruose ir meno projektuose. Mes labai skirtingi amžiumi, charakteriais, kūrybos stiliumi, tačiau mus vienija noras savo kūryba bent truputėlį pakeisti mus supantį beprotišką pasaulį. Jeigu kam nors, susipažinusiam su mūsų darbais, pasaulis taps suprantamesnis, įdomesnis ar gražesnis, tai mes savo tikslo pasiekėm.
1997 m. spalio mėnesį Rokiškyje buvo organizuojama bendra miesto dailininkų paroda. Surinko visi, kurie buvo neabejingi. Besišnekant apie parodos problemas kilo mintis sukurti visuomeninę organizaciją, kuri vienytu visus, plastine kūryba užsiimančius, Rokiškio rajone gyvenančius menininkus. Buvo pasirinktas laisvesnis, mažiau įpareigojantis visuomeninės organizacijos tipas – „KLUBAS“ ir sukurti įstatai. Klubo pavadinimo konkursą laimėjo Edmundas Petrovas, pasiūlęs jį pavadinti „RODA“ – žodžių  „ROKIŠKIO DAILININKAI“ pirmųjų  raidžių junginiu. Netrukus buvo sukurta emblema (autorius Arūnas Augutis), o klubas įregistruotas. 1997 m. pavasarį Rokiškio Krašto muziejuje surengta rajono dailininkų paroda. Nuo to laiko kasmet rengti pavasarines Rokiškio dailininkų parodas tapo tradicija. Susikūrus klubui „RODA“, iš karto pagyvėjo Rokiškio kūrybinis gyvenimas. Kiekvienas grupės „RODA“ dailininkas išvystė savitą kūrybos stilių, jie atpažįstami ir išsiskiria savo meniniais braižais grupinėse parodose.“