Romansų vakaras „Po sidabro mėnuliu“ Mikoliškyje

 

Ar jaučiat? Vis aukščiau kyla saulė. Ir gera atsikėlus ryte matyti dangaus mėlį, saulės spindulį, sprogstantį pumpurą … Atbunda gamta, atbunda tikėjimas, atbunda jausmai … Su šia pavasarine nuotaika ir meile romansui, kovo 18 d. Kultūros centro Dusetų dailės galerijos moterų ansamblis „SVAJA“ (vad. J. Kaškauskienė) vyko į Mikoliškį . Čia jau septintą kartą vyko romansų vakaras „Po sidabro mėnuliu“, kurio sumanytoja ir rengėja Pasvalio kultūros centro Mikoliškio moterų vokalinio ansamblio „RASA“ ir kapelos „APYNĖLIS“ entuziazmu trykštanti vadovė Rasa Andžiuvienė. Vadovės Rasos kvietimu, dusetiškės moterys romansų vakare, dalyvavo antrą kartą.
Vakarą pradėjo choreografės Jolantos Preidžiuvienės šokėjų grupė.  Po skambių posmų apie meilę, subtiliai ir jautriai romansuose slypintį grožį atskleidė vakaro šeimininkai. Dainuojamus romansus lydėjo šokami šokiai, armonikos, akordeono, gitaros pritariami garsai. Meilė ir svaigina, ir kankina, priverčia dainuoti. Skambėjo romansai apie sužeistą širdį,  nesugrąžintos jaunystės dienas, amžiną meilę iki kapo duobės. Nesvetimas romansas ir jauniems atlikėjams. Nuoširdžiai gitara grojo ir dainavo Povilas Andžius. Romansų vakarą vedė ir kūrė romantinę nuotaiką Rasa Andžiuvienė, jai talkino „RASOS“ kolektyvo moterys.
Dusetiškės moterys vakaro dalyviams ir žiūrovams dovanojo pavasarinę nuotaiką, Šventosios upės viliones, kvietė paklaidžioti paklydusiu laivu, skynė melsvų žibuoklių žiedelius, prigludo prie to vienintelio žmogaus, varpeliu žadino  pavasario plakančią širdį. Tas šelmis pavasaris juk buvo dingęs kaip į vandenį, nei laiško, nei žinutės, nei paskambino …. Iš to džiaugsmo, jog pavasaris grįžo, susijaukė visi jausmai. Privertė virpėti sielą Margaritos Simokaitytės, Eglės Kuzmienės ir Ramūno Lisinsko tercetas.
Ne mažiau aistringai ir jausmingai romantines dainas atliko Panevėžio miesto folkloro ansamblis „RASKILA“ (vad. Lina Vilienė). Skambėjo romansai tarp alyvų ir jaunystės sodų, apie skausmingą meilę ir vakarais atklydusias mintis. Valso ritmu sukosi poros. Romansą „Sode lakštutė“ įsijausdami traukė ir žiūrovai, ir vakaro dalyviai.
Pabėgę nuo savų moterų, Baisogalos kultūros namų folkloro vyrų ansamblis „DAINORIAI“ (vad. Paulius Kablys), romansus tą vakarą skyrė visoms salėje esančioms moterims. Skambėjo, mūsų senelių ir prosenelių kadaise virpinusias širdis, ilgesingi, jautrūs romansai. Ištisos kartos nuolat verčia gražiausių romansų puslapius, nes jie pilni meilės, o meilė – nesensta. Smagu, kad vyrų kolektyve groja ir dainuoja jaunimas.
Žiūrovai labai šiltai sutiko visus kolektyvus. Susirinkusieji, pagerbdami atlikėjus, atsistoję dėkojo už malonias renginio akimirkas, už muziką ir meilės eiles, primenančias jaunystę, pirmąją meilę, svajas. Kolektyvams įteiktos gėlės, padėkos raštai, dovanėlės.
Mikoliškis – Eglės Kuzmienės tėviškė. „SVAJOS“ moterys apsilankė Eglės tėvelio svetinguose namuose. Tariame nuoširdų AČIŪ Algirdui Kineliui ir Eglei Kuzmienei  už namų šilumą, parodytą dėmesį, nuoširdumą, smagias akimirkas, vaišes.
Už galimybę nuvykti į Mikoliškį, dėkojame Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktoriui Alvydui Stauskui.

Ansamblio dalyvė Laima Gorpinič