Šeimos diena Dusetose

Gegužės 15-oji – Šeimos diena – Dusetose atšvęsta labai smagiai! Pirmoji renginio dalis vyko Kultūros centre Dusetų dailės galerijos salėje – buvo rodomi Kino Pavasario animaciniai filmukai vaikams. Susirinko pilna salė mažųjų žiūrovų! Ačiū Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Ugdymo skyriaus ,,Sartukas” mokytojoms ir auklėtojoms, tėveliams, atvedusiems mažuosius žiūrovus, kurie labai susikaupę žiūrėjo filmukus apie draugystę ir drąsą, raginusius pasmalsauti ir atspėti, kas slepiasi dėžėje, kurią iš tolimos šalies atskraidino pilotas, kvietė susipažinti su miegelio šalimi ir balutės gyventojais. Šiemet programą puošia ir lietuvių režisieriaus Igno Meilūno lėlinės animacijos filmas „Pačiūžos ir kanopos“.

Vaikai taip pat smalsiai apžiūrėjo Dusetų dailės galerijoje eksponuojamą spalvingą, skaidrią ir trapią Lyvanų (Latvija) stiklo meistrų kūrinių parodą.

Antroji dienos pusė buvo skirta Meno žygiui po įdomiausias Dusetų vietas kartu su nuostabia gide Dalia Vaitukaitiene. Žygyje dalyvavo tėveliai ir su kūdikiais, ir su jau ūgtelėjusiais vaikučiais. Dviejų valandų kelionės metu paviešėta menininko Algirdo Gaižausko tapybos ir skulptūrų pilname kieme, pasigrožėta Sartų ežeru, apžiūrėti metaliniai ir akmeniniai paukščiai bei žirgai skulptūrų parke ant vandens. Taip pat prasieita vis gražėjančia Sartų pakrante, pavaikščiota gausiame meno objektų skulptūrų parke, aplankyta gražuolė daugiakamienė vinkšna. Aplankyta Dusetų Švč. Trejybės bažnyčia bei varpinė, sužinota daug įdomių faktų apie jų praeitį, patyrinėtas jose saugomas kultūrinis – istorinis paveldas.

D. Vaitukaitienė daug įdomaus papasakojo apie istorinius Dusetų namus, išlikusius pagrindinėje gatvėje, apžiūrėta rąstinė klėtelė, statyta net 1864 m.

Kelionė buvo užbaigta Dusetų miesto aikštėje, prie Nepriklausomybės paminklo. Puikus oras, smagios pažintys ir atradimai – žygis iš tiesų pavyko!

Nuoširdus ačiū dalyvavusiems tėveliams ir jų vaikučiams, gidei Daliai Vaitukaitienei, projekto „Kultūrynos – kultūra, kuri saugo“  vadovei Ievai Špūrienei, Aleksandrai Stadalienei už suteiktą galimybę Dusetose vykdyti šį projektą.

Nuotr. V. Visockienės

Tai pirmieji projekto „Kultūrynos – kultūra, kuri saugo“ renginiai Dusetose. Kviečiame registruotis, aktyviai dalyvauti ir kituose, kurių šiais metais bus daug ir įdomių!

Būsimos veiklos:

VŠĮ VIRSMO STUDIJA „Spalvų ir emocijų paletė“. Gegužės 21, 28 d. 10:00 val. Kultūros centras Dusetų dailės galerija.

„Muzika mažoms nosytėms“ Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro programa patiems mažiausiems žiūrovams. Gegužės 30 d. 11:00 val. Kultūros centras Dusetų dailės galerija.

ŽANETA AIDIETYTĖ „Molio galia“. Birželio 29 d. 11 val. Dusetų meno skyrius

NOMEDA MARČĖNAITĖ „Puodeliavimas“. Birželio 29 d. 11:00 val. Kultūros centras Dusetų dailės galerija.

EMILIJA LATĖNAITĖ „Vaidyba – tikra ar netikra?“. Rugsėjo 13 d. 11:00 val. Kultūros centras Dusetų dailės galerija.

INDRĖ KLIMKAITĖ pasakų ir vaikiškos literatūros pristatymas „Durelės į pasakų – knygų pasaulį“. Rugsėjo 20 d. 11:00 val. Kultūros centras Dusetų dailės galerija.

Užsiėmimai skirti vaikams iki 13 metų ir jaunoms šeimoms su vaikais ir yra nemokami. Būtina registracija. Veiklos Dusetose – tel. +37060177710 arba el. paštu – dusetu.galerija@gmail.com

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Zarasų rajono savivaldybė.

Projektą vykdo Kultūros centras Dusetų dailės galerija.

Partneris – Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras.