Šiaurės Lietuvos moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis „Tokia esu“ Dusetose

Gegužės 16 dieną Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje įvyko tradicinis Šiaurės Lietuvos moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis „Tokia esu“, subūręs gausų būrį atlikėjų iš įvairių šalies rajonų bei chorinės muzikos gerbėjų. Šventinis koncertas tapo jaukiu vakaru, kuriame skambėjo chorinės muzikos kūriniai, puoselėjantys regiono kultūrines tradicijas.
Festivalis „Tokia esu“ – tai kasmet skirtinguose Šiaurės Lietuvos miestuose ir miesteliuose organizuojamas renginys, vienijantis moterų chorus ir vokalinius ansamblius. Festivalio idėja gimė 2018 metais Biržuose, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Jos autorė – ilgametė choro vadovė, pedagogė ir vargonininkė Viktorija Morkūnienė. Nuo pirmojo festivalio renginys kasmet keliauja po Aukštaitijos regioną, aplankydamas vietoves, kuriose dar gyvuoja aktyvūs moterų chorai bei vokaliniai ansambliai. Festivalis jau buvo surengtas Biržuose, Kupiškyje, Rokiškyje, Linkuvoje bei Miežiškiuose.
Šiemet festivalis vyko Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje. Festivalyje pasirodė Biržų kultūros centro moterų choras „Agluona“ (vadovė Ieva Morkūnaitė), Linkuvos kultūros centro moterų choras „Mūša“ (vadovas Methardas Zubas), Pakruojo kultūros centro Rozalimo skyriaus moterų choras „Gaudulė“ (vadovė Jūratė Skorupskienė), Rokiškio kultūros centro moterų choras „Medeina“ (vadovė Giedra Markevičienė), Utenos kultūros centro moterų choras „Sėlija“ (vadovė Sandra Čipkutė) bei Kultūros centro Dusetų dailės galerijos moterų choras „Versmyna“ (vadovė Dalia Deinienė).
Festivalio koncertus tradiciškai vainikuoja bendra jungtinio visų dalyvių choro atliekama daina. Šiemet Dusetose skambėjo Juozo Naujalio „Lietuva brangi“, tapusi jautriu ir vienijančiu renginio akcentu.
Ypatinga padėka – Kultūros centro Dusetų dailės galerijos moterų choro „Versmyna“ vadovei Daliai Deinienei, kurios iniciatyvos ir rūpesčio dėka šiemet festivalis „Tokia esu“ nuskambėjo būtent Dusetose. Festivalio tradicija tęsiama – kitąmet Šiaurės Lietuvos moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalio dalyvius svetingai priims Utena.
Už renginio vedimą nuoširdžiai dėkojame Margaritai Veikšrienei. Renginio dalyvius sveikino Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, kuri savivaldybės vardu įteikė padėkas ir dovanas kolektyvų vadovams.
Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas chorų vadovams įteikė stiklo suvenyrus – spalvingas „Žuveles“, sukurtas žinomo stiklo menininko Remigijaus Kriuko, taip pat dovanas ir gėles. Festivalio dalyvius pasveikino ir Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios parapijos klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas.
Festivalis „Tokia esu“ per kelerius metus tapo reikšmingu Aukštaitijos regiono kultūriniu reiškiniu, telkiančiu moterų chorus, skatinančiu kūrybinį bendradarbiavimą bei saugančiu gyvą chorinės muzikos tradiciją.
Už nuostabias gėlių puokštes dėkojame Vladai Pestinienei. Už gardžias vaišes dėkojame kavinės „Ant bangos“ savininkei Ilonai Laučienei.
RENGINIO GLOBĖJA – Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė
ORGANIZATORIUS – Kultūros centras Dusetų dailės galerija
RĖMĖJAI – UAB „Vasaknos“, UAB „Vigotema“, UAB „Svaita“, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka
PARTNERIS – Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija
Nuotr. V. Visockienės