Solidarumo ir vienybės su Ukraina akcija LAISVĖ ŠVIEČIA Dusetose

„Praėjusiais metais pirmą karo dieną Vilniuje ir visoje Lietuvoje žmones pakvietėme išeiti į savo miestų ir miestelių aikštes palaikyti Ukrainos. Tada atrodė, kad viskas greitai baigsis, tačiau metai praėjo… Esminė šių metų žinutė yra „Tegu Laisvė šviečia. Tegu Laisvė skamba!“, – su tokiu kvietimu į visą Lietuvą kreipėsi akcijos iniciatorė, režisierė, visuomenininkė Agnė Zalanskaitė.

„NESUSTOKITE. Darykite tą patį“, – paklaustas, ką dar Lietuva galėtų padaryti, atsakė Ukrainos prezidentas Volodymiras Zelenskis.

Mūsų krašto žmonės nuoširdžiai palaiko ukrainiečius jų žūtbūtinėje kovoje už mūsų visų laisvę, aukoja pinigus, būtiniausius daiktus, priima gyventi pabėgėlius, visapusiškai padėdami jiems.

***

Vasario 24 d. Šv. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už Ukrainą. Po jų žmonių eisena su Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis atėjo į Dusetų Nepriklausomybės aikštę, kur įvyko Ukrainos palaikymo akcija ir kovotojų pagerbimas. Nuskambėjus Lietuvos ir Ukrainos valstybiniams himnams, susirinkusieji tylos minute pagerbė žuvusius už Ukrainos laisvę.

Renginį vedusi Kultūros centro Dusetų dailės galerijos renginių režisierė Margarita Simokaitytė kalbėjo: „Praėję metai buvo  derliaus metai iš pergalės sodų, šviesos metai tamsiais laikais, metai kapų be kapinių, metai skirtingų skonių ašarų, metai šypsenų, bet ne juoko, metai, kuriais kiekvienas miręs tampa šventuoju… Mūsų valstybė taip pat juto nelaisvės skonį, tad privalome mintimis ir širdimi, visomis išgalėmis padėti Ukrainos žmonėms, kurie be poilsio kovoja gindami savo šalies laisvę!“

Kalbėję renginio iniciatorius Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios parapijos klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas, Zarasų r. savivaldybės tarybos narė Violeta Barisevičienė išreiškė nuoširdžiausią padėką ir pagarbą Ukrainos gynėjams, ragino nepasiduoti nuovargiu, baimei, melui, tvirtai tikėti Ukrainos ir viso demokratinio pasaulio pergale prieš agresorę Rusiją, būti vieningiems, kvietė ir toliau visomis išgalėmis palaikyti ir remti Ukrainos kovotojus.

Pasisakęs prieglobstį Dusetose su šeima radęs ukrainietis taip pat neabejoja, kad Ukraina laimės: „Pergalė bus pasiekta su jūsų visų pagalba – jūs esat laisvi žmonės ir suprantat, kad laisvė brangiau už viską. Tikiu, kad Ukraina laimės! Amžinai atminsime žuvusius, šlovė Ukrainai!“

Prie kaitraus laužo susirinkę žmonės neskubėjo skirstytis, bendravo, klausėsi ukrainietiškų dainų.

Renginio organizatoriai –  Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Dusetų seniūnija

Vilija Visockienė, nuotr. autorės