Solveigos Gutautės tapybos paroda „(Pra)REGĖJIMAI – mana čia būta“

Kovo 16 d. (šeštadienį) 16 val. Antazavės dvare

Paroda vyks iki balandžio 12 d.

Aukštaitiškas parodos pavadinimas „Mana čia būta”- tai asmeniškas susitapatinimas su Aukštaitijos regionu. „Anksti išėjus seneliams, rodos, buvau užmiršusi, kad esu aukštaitė.”- sako autorė. Aukštaitiška anotacija kuria emocinį ryšį su šio regiono senakuriais – per bendravimą ir pasakojimus iš patirties. Solveiga Gutautė parodos atidarymo proga pasidalins asmeninėmis gyveniškomis istorijomis, kurios galbūt padės žiūrovams giliau suvokti tiek autorės kūrybą ir tapatybę, tiek permąstyti save.
Parodos anotacija aukštaitiškai:
A vyskas prasdėja tadu, kai kai preš ketverta metų keliaudama pa Augštaityjų supratau, kad čia mana tėviske. Unksti išęjus seneliam, rodas, buvau net ažmiršus, kad esu aukštaite. Kai važinėdavam šituos kraštuos ir besgražėdami gamtu, kai vienų rozu prasitariau – šituos kraštuos aš gyvinč.
Tai va, parajau nama, mana miela Aukštaitija!
Šitas mana maliavones neturi pavadinimų – juos suskursta patys jūs, žiūrovai. Aš net nemysliju pasakinėt, kaip ir kū jūs turit jauste. Jausmai pasitaika visakie. Myslykit, svajokit ir būkit su savim.Ir tai dar ne viskas!
Sutapimų virtinė atvedė prie to, kad tą pačią dieną Antazavės dvare atsidaro pažįstamos fotomenininkės Ingos Dingos paroda „Dar vienas šansas”, o abiejų parodų darbai mistiniu būdu dera tarpusavyje ir praturtina vieni kitus naujomis įžvalgomis ir sąsajomis.
Užsukite ir mes papasakosime apie mistinius sutapimus!