Susitikimas su dailininkais Antalieptėje

Kovo 21 – 31 dienomis Antalieptėje vykstančio tarptautinio plenero ,,Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ plenero dalyviai Antalieptės Basųjų Karmelitų vienuolyne bei Inovacijų slėnio kūrybinėse erdvėse susitiko su norinčiais pabendrauti, pamatyti sukurtus meno kūrinius, padiskutuoti apie meną bei jo reikšmę ir svarbą mūsų buityje ir būtyje.

Savo laikinų studijų duris žiūrovams atvėrė dailininkai Arvydas Bagdonas, Ivo Folkmanis (Latvija), Ričardas Garbačiauskas, Algirdas Gaižauskas, Violeta Gasparaitis, Romualdas Pučekas, Rimvydas Pupelis, Valentinas Varnas, Alvydas Stauskas (plenero vadovas). Jie pristatė plenero metu sukurtus darbus, pasakojo, kaip ateina idėjos, kodėl menininkams taip svarbu dalyvauti pleneruose. Netrūko įvairių klausimų, į kuriuos vieni dailininkai atsakė rimtai, kiti šposindami, bet visi nuoširdžiai. Pasieniuose ir ant molbertų išdėliotuose paveiksluose – plati spalvų ir temų gama. Nuo pastelinių ankstyvo pavasario Antalieptės miesto panoramų iki ryškių gaivališkų abstrakcijų. Žiūrovai pastebėjo, kad kūriniai labai atitinka ir kūrėjų charakterį, būdą. Apžiūrėję paveikslus, išklausę A. Bagdono (Lietuvos vyriausiojo Kalėdų senelio) ir R. Pučeko smagiai pagrotų muzikinių kūrinukų, pasivaišinę Inovatorių slėnio gaspadinių skaniomis vaišėmis, skirstėmės linkėdami dailininkams kūrybinės sėkmės ir nepaleisti taip sėkmingai prisijaukintos mūzos. Gal ji įsikūnijusi į tą jaukią katytę, kuri sekioja paskui visus dailininkus ir noriai pozuoja prie jų kūrinių?

Pasižvalgykime į kūrėjų darbus šiame reportaže, o ketvirtadienį, 24 d. 12 val., esate laukiami Dusetų dailės galerijoje, kur bus atidaryta plenero metu sukurtų darbų paroda, turėsime dar vieną progą pakalbinti dailininkus.

Balandžio 4-14 dienomis vyks antrasis plenero etapas, jame taip pat dalyvaus 10 Lietuvos ir užsienio šalių dailininkų.

Pagrindinis projekto partneris – VšĮ ,,Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“

Projekto partneris – Kultūros centras Dusetų dailės galerija. Plenero kuratorė – Ieva Špūrienė.

Projekto veiklų Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje koordinatorius – Zarasų r. savivaldybės administracija

Projektas finansuojamas iš EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų pagal programą ,,Kultūra“

Vilija Visockienė, nuotr. autorės