Sveikas, pavasari!

Kovo mėnesį pagaliau leista atverti galerijų duris lankytojams, tad  jose pradedamas parodų metas. Dusetų dailės galerijoje  – taip pat naujos parodos. Viena jų  – dailininko, skulptoriaus Algirdo Gaižausko jubiliejinė kūrybos paroda „Sveikas, pavasari“, kurią bus galima aplankyti iki balandžio 22 d.

Parodos pavadinimas iš karto nuteikia džiugiai ir nenuvilia – parodų salės sienos pasipuošė ryškiomis, spalvingomis abstrakcijomis „Saulės karštis“, „Drugelis (Skrydis į vaikystės šalį)“, „Pienių pieva“, „Bitės“ ir kitais, kuriuose šėlsta skambios, gaivališkos spalvos. O paveikslo pavadinimas „Pasaulio grožis“ galėtų būti visos parodos trumpas apibūdinimas. Algirdas Gaižauskas vienas tų retų šiandienos kūrėjų, kurių darbuose sunkiai rastume pesimizmo ar liūdesio. Jo kūryba skirta praskaidrinti žmogaus būčiai ir buičiai, ji giedra ir lengva, bet tas lengvumas nėra banalus.

Keletas rimtų klausimų dailininkui – ir jo nuotaikingi atsakymai.

 Nauja paroda… kiek laiko užtruko jai pasiruošti?

Užtruko gal apie porą mėnesių, nors keli paveikslai pradėti prieš 15metų…

Ar tos skaidrios, šviesios spalvos atspindi ir pačio vidinę būseną? O ryškūs juodi brūkšniai..?

Gyvenime visada tikiu gerumu, o tai yra šviesa. Bet piešinio kontūrus geriausiai parodo juoda linija ar dėmė. Man labiau patinka ne juoda, o pvz., rudai juoda, mėlynai juoda, žaliai juoda, baltai juoda ir t.t.

Kaip karantinas paveikia kūrėjo gyvenimą – trukdo, padeda?

Dailininkai visada lyg karantine… Bet aišku, kad padaugės liūdno meno. Tik stiprūs menininkai išliks linksmi ir spalvoti.

Tapyba, skulptūra – tai lygiaverčiai menai paties gyvenime ar kažkuris arčiau širdies?

Vaikystėj mėgau medį drožt, paišyt, o studijavau architektūrą, nes buvo super įdomu. O realiai teko nusileist ant žemės ir keturiom ropot po Europą, norint būti laisvam. Kai užkopiau prie geriausių pasaulio menininkų kojų nagų, baigiau dar dvi meno akademijas – 10metų truko… Kai paklausiau apie diplomą, pasakė „o kam, ir mes be diplomų“… Aš turiu diplomą, bet niekada niekam jo nereikėjo…

Jei būtų galimybės (finansinės), kokią skulptūrą sukurtumei Dusetoms?

Aišku ŽIRGĄ, juk Dusetos garsėja žirgų lenktynėmis. 10 m aukščio, o gal 30 m, o gal ir 100 m…Viską lemia dabar Europos pinigai…Ir dar čia labai priklauso nuo mero supratimo…

Linkime, kad atsirastų pinigų didingam Žirgui. Ir kad gimtų dar daugybė šviesių, pasaulio grožį atspindinčių paveikslų!

Šv. Velykų išvakarėse prie Kultūros centro Dusetų dailės galerijos „išdygo“ didžiulė kiaušinio skulptūra, kurią A. Gaižauskas išlankstė iš plastiko. Margučio aukštis – virš 4 metrų! Šis žaismingas meno kūrinys sulaukia didelio žmonių dėmesio.
A. Stausko nuotraukoje – A. Gaižauskas prie savo naujo kūrinio