Vaikų šventė Dusetose

Pirmąją vasaros dieną kasmet švenčiame Tarptautinę vaikų gynimo dieną, kuri primena, kad pasaulis yra kupinas vaikiškų svajonių ir džiaugsmo, o suaugusiųjų pareiga pasistengti, kad prigimtinės šviesos vaikų širdyse nenustelbtų baimė ir smurtas, kad visų vaikų vaikystė būtų kupina spalvingų įspūdžių ir gerumo.
Birželio 1 d. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos stadione surengtoje šventėje šypsenų ir geros nuotaikos  netrūko. Jau pati aplinka tam nuteikė – pievoje „pražydo“ keli šimtai popierinių spalvotų vėjo malūnėlių. Šios gražios idėjos sumanytoja Kultūros centro Dusetų dailės galerijos kultūrinių veiklų koordinatorė Ieva Špūrienė. Malūnėlius kruopščiai lankstė gimnazijos pradinukai ir darželinukai, padedami savo auklėtojų, taip pat  Dusetų specialiosios mokyklos auklėtiniai. Puošiant jais pievelę, daug prisidėjo gimnazistės  Goda Sokolovaitė, Uršulė Krikščionaitytė ir Ernesta Kancytė . Vėjo malūnėliai labai pagyvino šventę. Šventėje  vaikai, prisidėję prie malūnėlių darymo, buvo apdovanoti nuolatinės renginių rėmėjos UAB „Svaita“ dovanotais saldumynais.
Šventė prasidėjo Kultūros centro Dusetų dailės galerijos renginių režisierės Margaritos Simokaitytės linksmu pasveikinimu ir Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios parapijos klebono kanauninko Stanislovo Krumpliausko kalba, kurioje jis pabrėžė, kad vaikystė nėra vien nerūpestingas gyvenimo laikotarpis – jo metu padedami laimingos ateities pagrindai.
Tėveliams, mokytojams ir draugams nuotaikingą koncertą dovanojo mažieji dainininkai –  gimnazijos moksleivė Saulė Šakėnaitė (mok. Eglė Kuzmienė), Dusetų meno mokyklos vokalinis ansamblis (vad. E. Kuzmienė). Scenoje drąsiai pasirodė Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos Dusetų ugdymo skyriaus „Sartukas“  „Pelėdžiukų“ bei „Zuikio“ grupės vaikučiai (vad. Sigita Gudonienė).
Į šventę atkeliavusi Supermenų porelė surengė tikrą vasaros šventę vaikams su burtais. Kiekvienam vaikui ant rankutės Supermenas nupiešė po tatuiruotę, linkėdamas įgauti stebuklingų galių, o jo draugė Supermenė visiems įteikė po gardų cukraus vatos debesėlį, kuris priminė, kad jau visai netrukus prasidės saldūs vasaros nuotykiai!
Vėjo malūnėlių pievoje puikavosi stendas su šelmiškais Smurfais, kuriuos išradingai nupiešė „Sartuko“  vyr. auklėtoja Audrutė Matiukienė. Vaikai mielai fotografavosi prie savo pamėgtų komiksų personažų, kiek norėjo šėlo ant didžiulio pripučiamo batuto. Šio atrakciono organizatoriai vaikučius nemokamai vaišino gardžiais spragėsiais.
Tad su išsiilgta vasara – atostogų, pramogų, linksmybių metu! Ačiū visiems, mažiems ir dideliems, savo laiku, darbu ir lėšomis prisidėjusiems prie šaunios šventės vaikams surengimo!

Šventės rėmėja: UAB „Svaita“
Šventę organizavo: Kultūros centras Dusetų dailės galerija
Šventės partneriai: Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, Dusetų meno mokykla, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos Dusetų ugdymo skyrius „Sartukas“, Dusetų seniūnijos ir bendruomenės parapijos santalka.

Vilija Visockienė, nuotraukos autorės.