Vaikų Velykėlės – mažųjų džiaugsmui!

Skelbėme konkursą „Mano kūrinys velykėlėms“. Ačiū, kad atsiliepėt į kvietimą, sudalyvavot, suteikdami džiaugsmo sau ir mums! Vaikučiai nuoširdžiai pasidarbavo – piešė ir lipdė, klijavo ir margino. Visos kūrinėlių nuotraukos išeksponuotos Kultūros centro Dusetų dailės galerijos fojė! Kviečiame užeiti, pasigrožėti. Dalyviams įteiksime dovanėles. Jose – ne tik gardūs saldumynai, bet ir tautodailininko Eriko Čypo išdrožtos švilpynės!

Konkurso organizatorė kultūrinių veiklų koordinatorė Ieva Špūrienė.
Dėl dovanėlių atsiėmimo kreipkitės el. adresu – dusetos.renginiai@gmail.com

**********

Tradiciškai savaitę po Velykų minime dar vieną progą – Atvelykį. Atvelykio savaitgalis daug kam geriau žinomas kaip vaikų Velykėlės, mat tuokart didžiausias dėmesys skiriamas vaikams ir šeimos buvimui drauge.
Ar žinote, kas per vaikų Velykėles keliasi labai labai anksti, prieš patekant saulutei, kas kinkosi kumelaitę į vežimėlį, nulipdytą iš bitutės vaško? Kumelaitė irgi nepaprasta – ji iš balto, tyro, puraus sniego. O vadelės iš mėnulio spindulių pintos. Taip, tai Velykė veža vaikučiams pilną vežimuką margučių. O juos nudažyti padeda šimtas kiškių!
Taigi atskubėjo Velykė į Dusetas pas pačius mažiausius vaikučius, o šie jau laukė pasiruošę – su dainomis, pačių lipdytais velykiniais paukšteliais, zuikeliais. Kaip juos iš miltų ir druskos nulipdyti, kaip gražiausiomis spalvomis nudažyti mokė etnografė Sigita Gudonienė.
Velykė vaikams papasakojo apie Velykų tradicijas bei nuotaikingą legendą apie bajoriškos kilmės kiškius –  pirmuosius margučių meistrelius.
Pažiūrėję jiems skirtą spektakliuką, vaikai mokėsi smagių žaidimų, rideno margučius.
Šventę mažiesiems sukūrė Kultūros centro Dusetų dailės galerijos etnografė Sigita Gudonienė ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos Dusetų ugdymo skyriaus „Sartukas“ vyr. auklėtoja Audronė Matiukienė.

Vilija Visockienė
Nuotr. autorės