„VILTIES PAUKŠTĖ“ 2021 nutūpė Anykščiuose

„Vilties paukštė“ kaip ir kasmet, apskriejusi Lietuvą ir šių metų rugsėjį – spalį čiulbėjusi Kazlų Rūdoje, Rokiškyje, Šiaulių raj. ir Ukmergėje, finišavo Anykščiuose. Į Anykščių kultūros rūmuose, spalio 27 d. surengtą finalinį koncertą – konkursą, pasiklausyti geriausių Lietuvos neįgaliųjų draugijos kolektyvų, susirinko dainos ir muzikos mylėtojai iš visų Lietuvos kampelių. Renginys „Vilties paukštė“ yra puiki tradicija. Tai tarsi svajonės išsipildymas, skristi kaip paukščiai ten, kur neša skambi daina. Šiuo renginiu siekiama stiprinti meno mėgėjų kolektyvų meninį lygį, motyvuoti atlikėjus ir skatinti jų aktyvų dalyvavimą meninėje kultūrinėje veikloje, puoselėjant savo krašto kultūrą ir tradicijas. Šių metų tema – Lietuvos etnografiniai rajonai (Aukštaitija, Dzūkija, Mažoji Lietuva, Suvalkija ir Žemaitija).
Finalinio koncerto – konkurso dalyvius sveikino, linkėjo sėkmės skraidinant Vilties paukštę, džiaugėsi visų bendryste ir draugyste Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas ir Anykščių neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aldona Šerėnienė. Kolektyvus pristatė ir koncertą vedė Anykščių KC direktorės pavaduotoja kūrybiniam darbui Vilma Paulauskaitė. „Tegu šiandien skambi muzika pakylėja mus visus, ir kaip ta paukštė, neša mus aukštai aukštai …“ kalbėjo vedančioji. Konkurso dalyvius vertino anykštietiška profesionali komisija: Anykščių KC direktorė Dijana Petrokaitė, vaikų ir jaunimo muzikos grupių „Puela“ ir „Tabalai“ vadovė Rūta Aglinskienė, moterų vokalinio ansamblio „Volungės“ vadovė Jurgita Baldauskienė. Žiūrovus savo dainomis, muzika džiugino Ukmergės ND moterų kvartetas „KARTOS“, Panevėžio m. ND mišrus vokalinis ansamblis „JOVARAS“, Zarasų ND liaudiška kapela „EŽERIJA“, Alytaus m. ND meno kolektyvas „DZŪKIJOS ATGAIVA“, Elektrėnų ND meno kolektyvas „ŽARA“.
Kompetentingai komisijai išėjus pasitarti dėl konkurso „Vilties paukštė 2021“ nugalėtojų, žiūrovus linksmino „Vilties paukštė 2019“ I vietos nugalėtojai Šiaulių raj. ND Meškuičių padalinio moterų vokalinis ansamblis „VILTIS“, m. vadovė Rasa Zelbienė. Praeitais metais dėl pandemijos sugriežtinimo įvyko ne visi „Vilties paukštės“  atrankiniai koncertai.
Laukiant konkurso rezultatų, į sceną buvo pakviesti finalinio koncerto – konkurso meno vadovai ir neįgaliųjų draugijų pirmininkai. Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas ir Anykščių neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aldona Šerėnienė dovanojo gėlių puokštes bei negailėjo šiltų padėkos žodžių. Gėlių puokštė įteikta Lietuvos neįgaliųjų draugijos renginių  organizatorei Saulei Vėjelienei.
Skrendanti „Vilties paukštė 2021“ konkurso nugalėtoja pripažinta Ukmergės ND moterų kvartetas „KARTOS“, meno vadovė Zita Kviklienė.
Antroji vieta atiteko žiūrovus gausiai ploti ir skanduoti priversdama Zarasų ND liaudiška kapela iš Dusetų „EŽERIJA“, meno vadovė Sigita Gudonienė. „EŽERIJA“ ir komisiją ir žiūrovus pavergė savo menine programa „Ir graži ta mūs šnekta“.
Trečioji vieta atiteko Alytaus m. ND meno kolektyvui „DZŪKIJOS ATGAIVA“, meno vadovas Kęstutis Baranauskas. Kolektyvas pristatė programą „Tiesiog gyvent, tiesiog mylėt“.
Finalinį koncertą – konkursą „Vilties paukštė 2021“ dalyviams ir žiūrovams finansavo Neįgaliųjų reikalų departamentas ir Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai dovanojo Kristinos Zmailaitės ir Edmundo Seiliaus nuotaikingą koncertą.
Po gražaus renginio Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai kartu su liaudiškos kapelos „Ežerija“ dalyviais aplankė Anykščių įžymųjį Puntuką bei pabuvojo Anykščių šilelio eko basų kojų take, kuris šiuo metu pavirtęs Helovino taku su baugiomis ir gąsdinančiomis dekoracijomis, šviečiančiais moliūgais, gąsdinančia leidžiama muzika, siaubo filmų herojų atributika, kaukėmis ir pan.
Zarasų rajono neįgaliųjų draugija nuoširdžiai dėkoja Zarasų rajono savivaldybės merui  Nikolajui Gusevui už kelionės į Anykščius finansavimą.
Ačiū tariame Zarasų autobuso vairuotojui Sergėj Volikovui už paslaugumą ir saugų važiavimą.
Laima Gorpinič