VIOLETOS GASPARAITIS KŪRYBOS PARODA

Į sausio 14 d. vykusį Dusetų dailės galerijos dailininkės, keramikės Violetos Gasparaitis darbų parodos atidarymą atvyko gausus bičiulių, kolegų, menininkės kūrybos gerbėjų  būrys iš Rokiškio, Vilniaus, Utenos, Panevėžio, Zarasų. Netrūko šventiškos nuotaikos, šypsenų, gėlių. Parodos autorę pasveikino Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas, Zarasų r. savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, LR Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, Antazavės Dievo Apvaizdos parapijos klebonas Vytautas Dagelis, Zarasų r. savivaldybės tarybos narė Violeta Barisevičienė, dailininkė galeristė Giedra Purlytė, kiti svečiai.

Violeta Gasparaitis jau dvidešimt metų gyvena ir kuria netoli Dusetų esančiame Antažiegės kaime, yra labai kūrybinga ir produktyvi menininkė, dalyvaujanti visose Dusetų dailės galerijos rengiamose parodose, pleneruose. Ji su skulptoriumi vyru Virgilijumi taip pat yra surengusi 5 tarptautinius plenerus. Parodoje Violeta pristato įvairių metų tapybą bei keramiką. Didelio formato abstraktūs tapybos darbai itin ekspresyvūs, kupini ypatingos vidinės jėgos. Daugumoje jų  – aktuali ekologinė tema apie gamtos taršą, žmogaus godumą, egoizmą. Violeta kalbėjo, kad nors jie patys gyvena švarioje vietoje, prie skaidraus ežero, tačiau sukrečiančios žinios apie ekologines problemas ją pasiekia informaciniais kanalais ir ji tam negali likti abejinga. Tad savo kūryba dailininkė ir skatina atkreipti dėmesį į šias skaudžias problemas, rinktis tausojantį aplinką gyvenimo būdą.

Spalvų ir formų šėlsmas Violetos paveiksluose – lyg gilus emocijų vandenynas, įtraukiantis ir nepaliekantis abejingų. Dailininkė, siekdama išgauti gylį, netgi 3 D efektą, tapyboje pasitelkia ir žiemos šaltį, ir ugnies kaitrą. Rimvydas Šlepetys: „Jausmų, energijos ir spalvų ekspresija tapyboje, gamtos organikos  pajutimas, gyvojo pasaulio pirmapradiškumas ir trumpaamžių vartotojų  palikti pėdsakai – visa talpinasi jos drobėse, o egzotiškų  formų keramika  žavi ir išjudina vaizduotę.“ Giedra Purlytė: „Violeta – nuostabi, charizmatiška asmenybė, o jos stiliaus nesupainiosi su jokio kito autoriaus“.

Yra dailininkės paveikslų, kuriuose emocijos nurimsta, įgauną meditatyvumo, japoniškos tapybos dvasios – tokią nuotaiką sukelia į paveikslus įkomponuoti trapūs laukiniai augalai, subtilūs spalviniai išieškojimai.

Keramika – tai sritis, kurioje Violeta pasiekė aukšto meistriškumo, originalumo, žaismingumo. Parodoje rodomos senesnių laikų keramikos skulptūros, tačiau dailininkė pažadėjo grįžti prie pasiilgto molio, be abejo, neapleidžiant ir tapybos.

Parodą aplankyti galima iki vasario 15 d.

Vilija Visockienė, nuotr. autorės