Virsmai kūryboje ir gamtoje

„Virsmai“ – taip pavadinta dailininkės Violetos Gasparaitis tapybos paroda iki balandžio 22 dienos džiugins Dusetų dailės galerijos lankytojų akis ir širdis. Didelėse drobėse liejasi autorės emocijos, kylančios stebint aplinką, gamtą, jaudinantis ir išgyvenant dėl ekologinių problemų, stebint virsmus gamtoje. Ir ne tik joje – nuolatinis dvasinis virsmas vyksta ir kiekvieno žmogaus sieloje…

Kalbinu parodos autorę Violetą Gasparaitis.

 Kokie darbai pateko į šią parodą?

Į parodą pateko anksčiau atlikti darbai. Jie buvo rodomi daugelyje Lietuvos galerijų, aplankė ir Vokietiją.

Ar ilgai tenka ieškoti naujų technologinių sprendimų? Turbūt dažų, įvairių medžiagų paieškos, derinimas teikia daug džiaugsmo?

Kaip pradedu tapyti – tai nėra kasdieninis darbas. Tam man reikia „pribręsti“, o jau tada nebenuplėši! Idėja ateina staiga, bet bedirbant ji daug kartų keičiasi. Mano technika – sluoksnis po sluoksnio. Dažus maišau pati. Primaišau, pamaišau, kai ko ir pridedu…. Darbas nėra švarus, reikia dirbti negyvenamoje, gerai vėdinamoje patalpoje ir svarbiausia, kad niekas netrukdytų! Būna momentų, kad viską lemia paskutinė sekundė…

 Kokio formato paveikslus patinka tapyti, kodėl?

Formatus mėgstu didelius, nors tai atėjo palengva, baimė pradėti didelį plotą praėjo…

 Gamta čia pat, už dirbtuvių lango…. Ar metų laikai labai įtakoja kūrybą? O karantinas?

Aišku, kad gyvenant gamtoje, iš jos gali mokytis be galo. Bet mane paskutiniais metais veikia daugiau įvykiai pasaulyje, žmogaus abejingumas aplinkai, jos teršimas, naikinimas, gyvūnijos žuvimas… Esu labai jautri, per daug jautri. Spalvomis bandau išreikšti savo jausmus.

Karantinas? Turbūt nėra žmogaus, kurio jis vienaip ar kitaip nepaveikė. Jau praeitą pavasarį pradėjau darbą, kuris nebaigtas iki šiol. Tai sunkus periodas… Užbaigsiu. 

 Gal sekanti paroda bus kartu su keramika, kurios žiūrovai pasiilgo…?

Keramika? Jau daug kartų jos „atsiprašiau“, niekas nepadeda… Ilgas, užsitęsęs karantinas… Bet vilčių neprarandu.

Ačiū už pokalbį. Lauksime naujų parodų, kurioje bus ir sugrįžusi keramika!

Vilija Visockienė
Nuotr. autorės