ARVYDAS KAŽDAILIS

Dailininkų meniu

Biografija

Gimė 1938 m. gruodžio 4 d. Baisogaloje, Radviliškio r. Baigė Baisogalos vidurinę mokyklą.

1962 m. Vilniaus valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) įgijo grafiko specialybę.

1964–1989 m. dėstė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, bendradarbiavo „Minties“ ir „Vagos“ leidyklose, dirbo kūrybinį darbą.

Nuo 1966m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Nuo 1968 m. dalyvauja dailės parodose. Pirmoji ofortų ir lino raižinių paroda surengta Rašytojų sąjungos klube.

1986 m. baigė 54 ofortų ciklą, skirtą Simono Daukanto „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“. 1990 m. Pabaltijo knygos meno trienalėje šis kūrinys buvo apdovanotas Didžiuoju gintaro prizu.

1992–1994 m. LR kultūros ir švietimo ministerijos Ugdymo turinio departamento Meninio ugdymo turinio sektoriaus vadovas.

1991 m. laimėjo Lietuvos valstybės ir Vilniaus miesto herbų rekonstrukcijų konkursus. Vėliau suformavo Respublikos prezidento vėliavą. Atkūrė bei sukūrė daug miestų ir miestelių herbinių komplektų.

1994 m. baigė kurti 67 ofortų ciklą, skirtą Petro Dusburgiečio „Prūsijos žemės kronikai“.

1999 m. apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino ordino riterio kryžiumi.

2002 m. už ciklą „Prūsijos žemės kronikai“ ir indėlį į Lietuvos heraldiką buvo apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija.

2008 m. buvo pakviestas prisidėti prie Valdovų rūmų atkūrimo. Pagal dailininko paruoštus projektus buvo įrengta herbinė vėtrungė virš didžiojo bokšto, rūmų portalo inskripcijos, valstybės heraldikos dekoratyvinis frizas didžiojoje rūmų salėje, saulės laikrodis pietiniame rūmų fasade.

2013 m. dailininkas laimėjo konkursą ir paruošė LR Seimo logotipo etaloną.

2020 m. suteiktas Zarasų krašto Garbės piliečio vardas.

Su grafikos ir heraldikos kūriniais dalyvavo daugelyje parodų. Yra surengęs 30 personalinių parodų. Dalyvauja Dusetų dailės galerijos veikloje. Gyvena Vilniuje. Nuo 1971 m. šiltuoju metų laiku gyvena ir kuria Senadvaryje – atstatytoje poeto Fausto Kiršos gimtinėje netoli Antalieptės (Zarasų r.). Yra šio kultūros paminklo atkūrėjas ir saugotojas.